Únor 2012

19.2.2012

19. února 2012 v 23:43
Miluju dnešní den.

Jako každou neděi jsem se vzbudila s "přenádherným" pocitem, že znovu uvidím krásnou Olomouc (!), vlaky ČD (!!) a mé milované spolubydlící (!!!). Přenádherný pocit se ovšem brzy rozplynul, když jsem zjistila, že jsem v podstatě zaspala, protože nestihnu dřívější autobus a vlak → nestihnu celý zápas Pens v 18.30 (nedělám z toho světový problém, ale já se na to zkrátka těšila:D). Celou dobu jsem se modlila, ať vlak nemá zpoždění a já stihnu aspoň první třetinu, přijdu na nádraží a BUM- 10 minut. Jsem smolařka. Celý vyflustnutá jsem doběla domů, ani se nevyslékla a hned zapnula počítač a najela na stránky s přenosem. Bohužel by bylo lepší, kdybych ten zápas nestihla vůbec. Prohráli jsme 2-6...Nejostudatější ze všem nejostudatějších ostud všech dob (pokud nepočítám nedávný zápas ČR s Finy v rámci švédských her:D:D).
Teď jsem nevrlá. Velmi nevrlá. Na sebe , a vylívám si to na svých spolubydlících (ti si to ale ZASLOUŽÍ, za to, jak mě štvou). Na sebe jsem naštvaná hlavně proto, že jsem si kvůli těm pitomečkům nezašla ani nakoupit, a kafe proti kručení v žaludku jaksi nepomáhá.


(při zápase jsem vypadala asi takto ↑)

(cítila jsem se asi takto ↓)


S Verčou (jedniná normální spolubydlící) systematicky pozorujeme Borise, a došly jsme k výsledku, že je čuňátko (ne-li prase), protože se za celou dobu pobytu ani jednou neumýval (!!!)- více než 3 měsíce! Napadá mě jediné- možná se líže jako kočka:D ALE POZOR! Dvakrát do týdne chodí na bazén, takže to možná bere jako svou hygienu- chudáci lidé, kteří se tam s ním čvachtají. Nechci ho pomlouvat, ale má celkově divné zvyky. Celý semestr spí v jednom povlečení a pyžamu (rozuměj- ani jednou nevyprané) a celý semestr jí pouze z jednoho talíře, který si za celou dobu omýval maximálně 4krát (a pro jistotu ho má položený ve svém pokoji na posteli, asi aby mu ho někdo nevzal). Kdysi jsem tu už zmiňovala jeho kuchařské umění, kdy používá jednu pánev, kterou si zásadně NIKDY neumývá. Podle jeho vlastních slov tak šetří nejen peníze, ALE I ZDRAVÍ, protože se do těla nedostává tolik oleje (jeho játra jsou mu za každodenní dodávku přepáleného tuku určitě zděčná).

Nedávno jsem si vzpomněla na to, jak jsme se tu kdysi domlouvaly, že společně vyrazíme do Paříže. Hrozně hrozně moc ráda bych to podnikla, ale bohužel nesmím být sama, že. Tak co myslíte :)? Musím to vědět zavčasu, abych si stihla našetřit a zhubnout tak 15 kilo, ať si neudělám ostudu :D

Celá kolekce Marni pro H&M

19. února 2012 v 22:37 Fashion&trends
Nemyslete si, že mám na HM nějakou pifku, prostě je to konzumní téma :) Omlouvám se za to, že ceny jsou v librách a ne v eurkách...já v přepočtech moc dobrý nejsem :)

Marni at H&M Womens & Mens Lookbook


Top £ 59.99, £ 79.99 pants, sequin collar £ 19.99


Marni at H&M Womens & Mens Lookbook


Silk top £ 39.99, £ 34.99 necklace, jacket £ 59.99

Marni at H&M Womens & Mens Lookbook

Silk vest £ 59.99, £ 19.99 sandals, scarf £ 19.99

Marni at H&M Womens & Mens Lookbook


Silk dress £ 69.99, £ 24.99 bracelet, sunglasses £ 19.99

Marni at H&M Womens & Mens Lookbook


Vest £ 49.99, £ 9.99 socks, swimsuit £ 29.99

Marni at H&M Womens & Mens Lookbook


Silk blouse £ 59.99, £ 34.99 Shorts, sandals £ 39.99

Marni at H&M Womens & Mens Lookbook


Jacket £ 69.99, £ 39.99 skirt, shoes £ 69.99

Marni at H&M Womens & Mens Lookbook


T-shirt £ 19.99, £ 19.99 sequin collar, sunglasses £ 19.99

Marni at H&M Womens & Mens Lookbook

Blouse £ 69.99, £ 69.99 jacket, leggings £ 29.99

Marni at H&M Womens & Mens Lookbook

Silk dress £ 69.99, bag £ 29.99, bracelet £ 19.99

Marni at H&M Womens & Mens Lookbook

Silk dress £ 69.99, £ 79.99 jacket, belt £ 9.99

Marni at H&M Womens & Mens Lookbook


Vest £ 49.99, £ 69.99 silk dress, leggings £ 29.99

Marni at H&M Womens & Mens Lookbook


Silk dress £ 79.99, £ 29.99 necklace, bracelet £ 19.99
Marni at H&M Womens & Mens Lookbook

Blouse £ 34.99, trousers £ 59.99, bag £ 59.99
Marni at H&M Womens & Mens Lookbook

Silk top £ 59.99, £ 59.99 trousers, scarf £ 19.99
17.2.2012

17. února 2012 v 17:52
Dnes je opravdu den pes.

Napsala jsem si hodiny i v pátek, protože nědojíždím z daleka a je mi to celkem fuč, kdy pojedu z privátu. Alespoň mám přes týden trošku volnější rozvrh. Ráno jsem měla Světovou literaturu (7. předmět v rámci mého oboru, který dává
smysl = baví mě). Srovnávali jsme Krála Oidipa od Sofokla spolu s Pasoliniho filmem. Pak jsme se na něj dívali. Nemám nic proti pokladům světové kinematografie, ale u scén, kdy Oidipus bloudil pouští (asi 20 minut z celého filmu), jsem se horkotěžko snažila neusnout, i když se mi oči klížily a klížily...Automat na chodbě to ale jistil, a když jsem do sebe kopla kafe, hned to bylo lepší :D Pak se začalo i něco dít, takže to šlo.

Mé oblíbené ČD měly samozřejmě 45 minut zpoždění, takže jsem sice stihla vlak, ale autobus mi frnkl před nosem.
Kdo byl někdy v Olomouci, ví, jak obrovská je hala na nádraží. Inteligentnějším lidem z magistrátu se zachtělo mít moderní prodejny jízdenek, takže ty staré, kterých bylo několik, zavřeli a nechali otevřené jen 3, před kterými se tvoří neuvěřitelná fronta přes celé nádraží. Už asi 5krát jsem se na to vyprdla a šla do vlaku bez jízdenky. Průvodčímu jsem pak nahlásila kam jedu a on mi s přirážkou (a někdy i bez) jízdenku prostě prodal. Bez keců. Dnes ne. Přechytralému průvodčímu se zřejmě chtělo křičet, proto na mě přes celý vagón hulákal, co že jsem si to dovolila jezdit bez jízdenky, že jedu na černo (to ovšem vím já sama:D), a že když nemám jízdenku, je mou povinností vyhledat průvodčího ve vlaku do 10 minut od odjezdu a svěřit se mu se svým "trápením". Věděli jste to? Velký šoumen si vylíval zlost jen na mě, zatímco asi 6 lidem, kteří stáli vedle mě, to řekl hezky. Řekl mi, že za to, jak se na něj blbě čumím (doslova!!!!!!!!) bych si zasloužila pokutu, ale on je tak hodný a nedá mi ji, ale ať si to do příště zapamatuju. OK pupkáči.

Taky se vám někdy stalo, že na vás někdo křičel a vy jste byli takhle || maličcí a odpověď vás napadla až po chvíli?

Ještě zbývá 6 hodin a já se děsím, co přijde.
EDIT: TENTO ČLÁNEK JSEM ZVEŘEJNILA OMYLEM, MÍSTO DO ROZEPSANÝCH JSEM DALA ZVEŘEJNIT...SUPA :D

V Británii byla zakázána reklama na L'Oreal

12. února 2012 v 16:03 Fashion newsNeuhodnete proč. Make-up má za úkol úplně vyhladit a vypnout pleť. Podle odborníků slibuje nesplnitelné, fotky jsou příliš upravené, a proto je kampaň lživá. Šokující. Neuvěřitelné. Úsměvné. Která profi fotka dnes není bez zásahu? Jakoby to nebylo všem jasné. Že by se jim konečně rozsvítilo? MOhli by pak pokračovat uvěřejňováním realistických fotek nejen obličeje, ale i skutečného těla. Možná se toho dočkáme

Není to poprvé, co byla reklama ve VB zakázána. Dalšími případy jsou třeba kampaně na Lancome s Julii Roberts nebo Maybelline s Christy Turlington.
Chachá, pošramocené sebevědomí si léčím tady :D

DIY Chanel Couture tights

10. února 2012 v 17:11 Fashion&trends
Viděli jste už novou kolekci Chanel na jaro 2012? Možná ani ne tak jako samotné modely (i když se fakt povedly) mě zaujaly ozdoby na nohách (nebo punčochách?), které zaručeně upoutaly pozornost.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Samotný postup na DIY nebude příliš potřeba vysvětlovat. Budete potřebovat:

- balíček flitrů, kamínků různých tvarů, korálků a dalších serepetiček
- jedny neprůhledné punčochy jakékoliv barvy, neměly by to být takové ty tenké, ale spíše kvalitnější a "tužší"
- lepidlo
- lepenka

Stačí si jen vypodložit nohavice lepenkou a nalepovat si kamínky po vybraných místech. Můžete se také inspirovat Chanelem a vyrobit si stříbrné ozdoby pouze na stehnech.
Na jednom blogu jsem také nalezla úplně jiný postup, a to s kamínky jen na kolenech. Uvedla jsem ale tento, protože se mi zdá smysluplnější- neumím si představit, že by ty nalepené kamínky držely na místě, kdyby si člověk třeba sedl nebo tak- asi ano, ale škrábalo by to :)

Ale chápu to, co se říká- sto lidí, sto chutí, takže pokud se vám líbí více druhý, najděte si na punčochách místo, kde máte kolena a podložte si ho lepenkou. Doprostřed dejte velkou ozdobu a do krajů pak menší.


Na závěr pocta génioviBlake Lively jako Marilyn

9. února 2012 v 22:57 Fashion videa


Moje nové nejoblíbenější video :DMarni pro H&M

9. února 2012 v 22:49 Fashion&trendsO spolupráci Marni s HM jste toho určitě četly už mnoho přemnoho. Jarní kolekce se dostane na pulty obchodů 8. března.


Upřímně se mi žádná kolekce kromě Lanvinu nelíbila, úplně nejméně ta od Versace (protože to prostě není můj styl).

Mám moc vysoké nároky? Znám spoustu lidí, které zláká jen jméno návrháře, a proto musí x-kousek mít. Stejně jako v sekáči. Jednou jsem si do jednoho vyrazila a přede mnou jsem zaslachla paní (neposlouchám cizí rozhovory, ale ony prostě stály na pokladně předemnou), jak se bavila se svou kamarádkou (to nadšení nelze v písmenech ani v nejmenším nastínit, proto si ho představte:D): "Panebože, tady je sukně Cacharel!" Druhá jí odpověděla:" Ale je to malé číslo , ne?" "To nevadí, alespoň budu mít něco luxusního ve skříni." A tak to chodí. Musím ovšem říct, že bych dříve asi přemýšlela podobně, ale od té doby, co má peněženka zeje prázdnotou, radši do obchodů moc nechodím (znáte tu všeobecnou radu, že se do obchodů nemáte vrhal hladoví- a to po čemkoliv) :D

A co vy? Líbí se vám všeobecně kolekce slavných návrhářů?


Marni at H&M | Sneak Peek!

Marni at H&M | Sneak Peek!

Marni at H&M | Sneak Peek!

Marni at H&M | Sneak Peek!

Marni at H&M | Sneak Peek!

Marni at H&M | Sneak Peek!

Marni at H&M | Sneak Peek!

Marni at H&M | Sneak Peek!

Marni at H&M | Sneak Peek!
Comeback

9. února 2012 v 22:25 K's diary
Jsem zpět v plné síle a hlásím, že skutečně nejsem tak blbá, jak vypadám (ano, budeme nazývat skutečnost skutečností). V komentářích v minulém článku někdo skutečně uhodil hřebík na hlavičku- v poslední době jsem toho měla trochu moc a navíc i zdravotní problémy, takže jsem na nic neměla ani pomyšlení. Teď už jsou ale mé omdlévací stavy minulostí a budu přispívat dále :D

Musím se pochlubit, že jsem se stresem složila u zkoušky a učitel mi dal čtvrtý termín k dobru :D Ještě tři kredity a postupuju do třeťáku, což považuju za můj životní úspěch :)

Trošku mě zaskočil příspěvek Ewe- proč jsi tak zlá? Mrzí mě, že jsem přišla o návštěvnici, ale tak ošklivě jsi to podávat nemusela. Čau.