Září 2011

The Tale of Fairy by Karl Lagerfeld

29. září 2011 v 14:26 Fashion videaHahá, půl roku mi trčel v rozepsaných článcích:(...Edit: Víte, jak jsem kdysi psala takové ty moje názory na módu do jednoho magazínu...rozhodla jsem se v tom pokračovat a tentokrát v rámci mého blogu. Tímto vás tam vítám :)

http://diary-of-non-fashionista.blogspot.com/

(kdo ví proč mi nejde proklikávání odkazů...omlouvám se, ale budete si to muset zkopírovat....)

Parky

29. září 2011 v 14:22 Fashion&trends


Pokud jste si ještě nepořídily teplý svršek na podzim a zimu, příliš se nerozmýšlejte a sáhněte po parce. Je praktická, dlouhá, pohodlná a kapuce schová i obzvlášť rozcuchané a povadlé vlasy. Do módy se vrátila zásluhou Alexandra Wanga, D & G nebo Mulberry.
Odkud vlastně pochází? Parka je obvykle "pytlovitý" kousek oblečení nejčastěji v odstínu zelené s obrovskou kapucí lemovanou kožešinou. Byla vynalezena Eskymáky, aby je uchránila před sněhovými bouřemi a obzvlášť krutými teplotami. Aby je učinily voděodolnými namáčeli je v oleji, eskymačky v kožešinových kapucích nosily a stále nosí jejich děti, používají se třeba v Grónsku nebo na Ajlašce.

Do módy se poprvé dostaly v roce 1959, kdy byly označeny jako trend v časopisu Vogue, ale pořádně se začaly nosit až v 80. letech. Existuje mnoho druhů, nejčastěji se objevuje ta, co je inspirovaná americkými vojáky. Je unisexová, nosit se dá s čímkoliv v jakémkoliv stylu a počasí. Jaký dálší argument si přejete slyšet?


Škola

28. září 2011 v 20:25 K's diary
Minulý týden mi začal nový školní rok a já mám nové spolubydlící. Jsem dost asociální (:D), takže jsem zprvu měla hodně velký strach a do bytu jsem schálně přijela už v neděli ráno, abych se na vše stihla psychicky připravit (= nakonec jsem byla ještě více vystrašená). Po chvíli to všechno opadlo a já teď bydlím s těmi úplně nejlepšími, co si jen můžu představit.

Verča- spolubydlící z mého pokoje, nejlepší osoba na celém světě, se kterou si mám pořád co říci a krásně se s ní pomlouvá

Boris- student filmové vědy, za celou dobu jsem s ním souvisle mluvila jen dvakrát, je neustále zavřený ve svém pokoji a dívá se na inteligentní * (jak řekla Verča) filmy, vidíme ho jenom když si jde přes náš pokoj do kuchyně něco uvařit. Jo a je to velký gurmán, právě teď si tu připravuje chilli con carne (a krásně to voní).

*Včera, když jsme se s V dívaly na Zkus mě rozesmát, díval se na nás jako na postižené.

Tomáš- pořádkumilovný hoch, UKLÍZÍ po nás všech (opravdu :D)

střípky z mého života:D:

- Už nikdy nechci jít do školy, protože jsou tam všichni tak krásní a chytří, v čemž já nevynikám.
- Poslední dobou mám nervové záchvaty, hlavně, když se musíme v některé z hodin představovat- jakoby mi v hlavě bouchla bomba, začínám mít tip v hlavě, třesu se a nejsem schopna psát.
- Rozšířila jsem svůj seznam 4 předmětů z 15, které dávají celkem smysl, na 6 z 28. (České dějiny, Literatura 19. století, Jazykové praktikum, Jazyková kultura, KJR a Literatura do roku 1945).
- Umím psát a číst v CYRILICI!
- Budu se učit španělsky a portugalsky.
- Capitals se teda moc nevytáhli.
- Právě si opakuju prvních 10 lekcí z Německy s úsměvem, ze kterých v úterý píšeme test, a opravdu se usmívám, protože jsem zjistila, že vše umím (děkuji pane profesore Štěrbo ze střední:D).


Za psychickou újmu jsem se dnes odměnila novou hořčicovou kabelkou a ladící radiovkou (neberte to, když je to ve slevě, že jo :D), místospřežně ale prohlašuji, že jsou to mé poslední marnivé výdaje. Bohužel jsem dnes zjistila, že teplé počasí má vydržet až do půli října, což je velká rána pod pás.

Chodí na můj blog někdo, kdo bydlí poblíž Olomouce, a byla včera na Korunní pevnůstce? Nejdříve jsem litovala, že UDG nemůžu vidět, protože jsem byla až do 18.15 ve škole, nicméně jsem je bez problému i ze vzdálenosti několika km zřetelně slyšela i ve třídě, takže jsem zklamaná nebyla. Naopak, nemusela jsem se cpát s dalšími 7000 lidmi namačkaná na místě, kde se vlezou max 4000. Nechtěla bych být další v seznamu obětí Love Parade :D.

Právě teď ležím na spodní části dvoupatrové postele a cítím se jako v rakvi...


PS: Já věděla, že vstřícnost a sympatie naší studijní referentky při zápisu do druháku byly jen dočasné pomatení mysli, dneska se vše vrátilo k normálu (byla příjemná asi jako osina v ******). Možná je to tím, že bylo před obědem- ale v stále úředních hodinách (!!!). Na druhou stranu jsem ale ráda, že tam aspoň půl roku nemusím.

Top 10 stylových hotelů

27. září 2011 v 9:48 Fashion news
Maison Moschino, Miláno


ty polštářky..

Hotel Keppler, Paříž+ výhled na EiffelkuShoreditch Hotel, Londýn


The Gray, Miláno


Hotel Continentale, Florencie


The Standard, New York (proč nemůžu být bohatá?)


Sanderson Hotel, Londýn


Crosby Street Hotel, New York


Le Petit Moulin, Paříž


Hotel Straf, Miláno


Včera, když jsme se se spolubydlící dívaly na Hangover, jsme si slíbily, že až jednou zbohatneme, najmeme si přesně takové apartmá, jako bylo ve filmu. On cíle nás dělí už jen několik desítek tisíc (buď roky tvrdé práce nebo bohatý manžel jedné z nás). Svět je tak nespravedlivý!

Closet tours

5. září 2011 v 16:21 Fashion videa
Vždycky mě uchvátí dívat se na fotky z různých šatníků, videím se ale nic nevyrovná! Když se pak s lítostí podívám na svoji skříň, připadám si pak jako chudák. MŮŽU SI ZA TO OVŠEM SAMA, nenakupuju s uvážením. Většinou si něco koupím, ale za půl roku mě to omrzí a šupnu ten kousek do spodní police, kde shromažďuji věci na doma a podobné "neoficiální oblečení". Dalším mým problémem je také to, že mám nadání nové věci rychle zničit, nové boty mi vydrží max rok...asi prostě moc chodím:)

Kdybych měla dělat closet tour já, zabralo by to asi půl minuty a stejně by nic moc nebylo vidět, protože se můj šatník skládá jen z černé, bílé, pudrových barev, sem tam nějaká fialová:) Mám ovšem sbírku kabátků Atmosphere s kulatým límečkem ve stylu 50. let v rozmanitých barvách (různé odstíny zelené+ fuksiový), a dále ostře zelené palčáky, které jsem dostala od bráchy z Vánocům:D.

Dělat room tour by pro mě bylo nemyslitelné, musela bych uklízet přibližně 3 dny, než by se to video dalo zveřejnit. Jsem hrozný bordelář, ale ulidňuje mě to...Mamka je hrozně citlivá na pořádek a vždy, když se vrátím po delším čase domů (třeba na víkend ze školy nebo z dovolené), mám na stole všechno narovnané v komínkách a většina papírů, sešitů, propisek, časopisů a podobných věcí je v šuplících. Znervózňuje mě to a ten chaos si na stole musím uměle vytvořit. Mám tu vedle sebe maturitní otázky z filozofie, na které jsem nesáhla více než rok, ale barva jejich složky lahodí mému oku (stejně jako Disneyho pohádky), proto má své čestné místo po mé pravici, stejně jako učebnice, knihy a další halda nepotřebných papírů naházených různě přes sebe. Taková jsem a to se nezmění! :)


Ááááá, přesně za 15 dní bude první zápas a přesně na mé narozeniny začne to, na co jsem se těšila už několik měsíců- nová sezóna WC v NHL:D

LET'S GO CAPS!!!Dětský svět v módě

3. září 2011 v 21:25 Fashion&trends
Disney se už dávno nevyskytuje jen ve světě dětí.


Vogue Russia in April 2008Kampaň Stelly McCartney z roku 2009


D & G collection of s / s 2010


Elle Spain April 2010Jean-Charles de Castelbajac
Na pohádkách a filmech miluju hlavně tu barevnost...jednou jsem zahlédla v televizi kousek HSM (:D) a prostě jsem se na něj musela dodívat. Ne kvůli té neuvěřitelně hluboké myšlence, ale proto, že to mému oku zkrátka lahodilo:) Nic ale nepřemůže Kocoura- miluju ho!