Srpen 2011


Babí léto je konečně tu!

9. srpna 2011 v 16:09 K's diary
Při zapnutí počítače si zprávy z novinky.cz zpravidla nečtu (aktuální zprávy mě zajímají, ale ne takové, které se podobají těm z Blesku), ale dnes mě redaktoři dostali článkem, že pravděpodobně začíná babí léto. Zatímco všichni okolo mě prakticky pláčou nad koncem léta (moje mamka), já skákám nadšením! Juchuchu, MILUJU PODZIM a NESNÁŠÍM LÉTO!! Když opomeneme to, že mám v říjnu narozeniny a v listopadu svátek, mám ho ráda proto, že můj šatník se skládá právě z věcí, na které můžu v létě zapomenout. Ano, nade vše miluji svá sáčka, kabátky a světříky. Dnešní den jsem si vychutnávala v jednom z nich spolu s šaty a cítila jsem se skvěle, a ignorovala pohledy všech kolemjdoucích lidí (maloměsto). Asi jsem blázen, ale je mi fajn.

Před pár dny jsem si uvědomila, že za chvíli začne škola a já se do poloviny věcí, které jsem si naplánovala, ani nepustila. Můj napsat esej do filozofie, zopakovat si celou němčinu a francouzštinu (nechápu, že za prázdniny se dá tak rychle vše zapomenout) a koupit si všechny učebnice. A navíc najít nový byt. A navíc koupit novou mega tašku do školy, protože ta předchozí se po váhou učebnic trošku poškodila (na tuhle příjemnější část se vrhnu už zítra). Zase nic nestíhám a můžu si za to sama a není mi pomoci. Jen se modlím, abych se k tomu vůbec dohnala...
Místo učení se jdu dívat na Fanny Hillovou, kterou mi doporučila kamarádka, a taky na klipy s Mikem Greenem a Brooksem Laichem, bez kterých už teď nemohu žít. Pane doktore Kříži, ještě si chvilku počkáte.

Trendy podzimu a zimy 2011

9. srpna 2011 v 15:39 Fashion&trends
Hlavním trenem jsou návraty do ér minulého století:

- 40. léta- kožené pásky do pasu, lesklé kožené rukavice, pouzdrové sukně, límeček ke krku, barevné doplňky, všeobecná elegance


- 60. léta- 70. léta (která jsou s námi ostatně po celý rok)- sice inspirované hippie stylem, ale ne tak v popředí. Saténové blůzy, semišové zvonáče, volné vzdušné sukně s psychedelickými motivy, dlouhé kabáty s kožešinou, peříčka jako ozdoby


- sportovní maskulinní styl- elastické kalhoty, barvy, jednoduché svetříky, vertikální a horizontální pruhy, kůže a satén

- inspirace anglickým stylem


- čistočistě bílá ve všech podobách

-

- smazání rozdílů mezi muži a ženami


- černo- bílo- chic a elegantní střihy jsou výhodou


- indiánské, etnické a grafické vzory, ponča s třásněmi, ovčí kůže


- pouzdrové sukně (a to i volnější, ale v jejich střihu)


- XXL kabáty až po kotníky


- volné delší svetry (dostatečně dlouhé, abyste už mohly vynechat kalhoty- kombinovat s již zmiňovanou pouzdrovou sukní nebo legínami)


- topy s mašlí ke krku- praktické a navíc dodává aristokratický vzhled.


- letecké bundy


- MATERIÁLY:

- kožešina- další z praktických trendů, nejlépe obtočená kolem krku. Tento rok poletí hlavně ta v rozverných barevných odstínech (následek jaro-letního color-blockingu).


- krokodýlí vzorek na kůži- nejlépe na kabátech


- kostky na všem, co si jde představit


- mišmaš zvířecích vzorů, peříček, kůže...v rockovém stylu


- pokračování zvířecího trendu- dalmatinový potisk


- flitry s lesklé aplikace na oblečení- nejlépe zlaté


- BARVY:

- color-blocking: letní šťavnaté odstíny jsou doplněné o ty tmavější- hořčicově žlutou, khaki nebo zastřenou zelenou
- červená ve všech svých odstínech (blééé), hlavně cihlová a rudá
- fialová- levandulová, švestková spolu s chladnějšími odstíny
- již zmiňovaná čistě bíláŘeckó? Řecko!

1. srpna 2011 v 21:42 K's diary
Jak už jsem psala v před-řeckovém postu, s našimi dovolenými to není nikdy snadné. Tento rok jsme chtěly znovu na Olympic Beach stejně jako minule a dokonce jsme objevily i last minute- jenomže do toho skočil můj předzápis předmětů a poté i kamarádčin (jmenuje se Hana). Z našeho dalšího objevu se vyklubal zájezd s vlastní dopravou, takže jsme už v podstatě přestaly doufat. Jenomže co to! S vypětím všech sil našla Haňa zájezd do Nea Vrasny (nikdy jsem o tomto místě neslyšela) s Apollonem a hned napsala mail, jestli by se nenašly ještě 2 volná místečka a ono vy vyšlo (a nejen 2 volná...). Na vyřízení všech věcí jsme sice měly jen 3 dny, ale zvádly jsme to, i před počáteční problémy s posláním peněz a stresováním, že nestihnou přijít včas.

V pátek jsme konečně vyrazily směr Olomouc- Brno a pak jen autobusem kanceláře. Když rozvěsili zasedací pořádek, trošku jsem nechápala a myslela jsem, že to popletli. Nakonec ne..protožě jelo málo lidí, každý měl vlastní dvousedačku, tím pádem byla cesta o moc pohodlnější. Prospala jsem celou noc, takže jsem si ani nestačila všimnout, že už jsme dorazili na místo. Nemám ráda to čekání, než vám přidělí pokoj. S Hanou jsme nakonec dostaly pokoj pro 4 (!!) osoby, sice maličký, ale pěkný( aspoň méně místa na nepořádek) hned v přízemí.

Ráno ani odpoledne jsme se koupat nebyly, jenom jsme ležely a vyspávaly, ale večer jsme vyrazily na obhlídku okolí. Už nikdy nechci jet na dovolenou v sezóně! Možná je to i místem, ale po malé cestičce se táhly dlouhé fronty a člověku trvalo i několik minut, než se vymotal, natož nají osobu, se kterou přišel :D Daly jsme si frappe (stejně jako skoro každý den- pár frappeových fotek níže:D) a gyros (největší trapas mého života...kluk co tam pracoval nám dával nesmyslné otázky, na které jsme neuměly odpovědět- a to nemyslím jazykově).

Další dny jsme jely v tomto koloběhu:

  • 7. 30- 8.00 - vstávání
  • kolem 12.00- příchod z pláže domů
  • 12- 15- oběd a poobědový odpočinek (spánek:D)
  • 15- 19- odpolední koupání ve obřích vlnách
  • 20- XXX- noční život
Ano, vlny byly z celé dovolené největším vzrušením. Několik vln mě tak smetlo, že jsem myslela, že jsem už v nebi.

V jednom z prvních dnů nás přepadla příšerná deprese z toho, kam jsme se to vůbec vydaly- nic...žádné diskotéky, jen spousta barů a turistů...nakonec se to mírně zlepšilo, ale stejně nás to mrzelo.

Absolvovaly jsme pár náročných tůr v největších vedrech- výlet do Soluně (krásný:)) a výlet do "města, kde to žije"- Stavrosu (podle delegátky...po příchody jsme zjistily, že se hodí spíš "město, kde je mrtvo").

Neměli jste moc šancí vidět, jak vypadám, proto sem dám několik maličko fotek- prosím, omluvte mě...na většině (99%) fotek vypadám idiotsky, takže jsem vybrala jen ty vhodné.

Zatímco se všichni vrátili domů opálení, já se vrátila stejně bílá, jako jsem přijela a navíc taky spálená. Kamarádka je taky pěkně snědá, ale z kombinace opalováku a jejího krému na zvýraznění opálení (:D) se jí na celých rukou a nohou udělal exzém.

fotky:

náš hotel


(Hana)Ano, to jsem já...všimněte si spálených ramen, obličeje a vlastně úplně všeho:D


to fialové je moje "cestovní příruční taštička"- je asi 4 roky stará, ale absolvuje se mnou každou zahraniční cestu- něco jako tradice

Nejkrásnější kolotoč na světě- kapitola sama o sobě. Každý den jsme kolem chodily a říkaly si, že ho určitě musíme zítra v noci vyfotit. Zítra..zítra...zítra...Jako naschvál nám ho zakryli..ale stejně ho máme vyfocený, i když jenom takhle:)