Červenec 2011

Jak nosit podpatky podle CCC

29. července 2011 v 20:08


Zasláno mailem, proto se s vámi o to musím podělit:)

Vysoké podpatky prodlužují nohy, dodávají outfitu eleganci, své nositelce ženskost i sebevědomí a hlavně jsou sexy. Ovšem zatímco tajné super agentky z hollywoodských filmů na jehlách klidně dopadají zloduchy, my v nich máme leckdy problém překonat dlažbu z kočičích hlav, doběhnout tramvaj, nebo se na nich prostě běžně pohybovat. Lukina Větrovcová, regionální manažerka společnosti CCC Boty, připravila malý manuál, jak velké podpatky hravě zvládnout.
Než se zaměříte na samotné převýšení, soustřeďte se na výběr botky jako takové. "Bota musí mít správnou šířku i výšku. Mělo by to být samozřejmostí u každé obuvi, kterou si kupujete, ale často si myslíme, že je nutné kráse něco obětovat. Nikoliv - střevíček vám musí padnout jako ulitý, u vysokých podpatků je to ještě mnohem důležitější než u plochých podrážek," varuje Lukina Větrovcová. Pokud jste v chození na vysoké noze začátečnicí, zvolte raději bytelnější typy, které pevně obepínají nohu materiálem, drží kotník na místě silnějšími pásky apod. Pantoflíčky nebo subtilnější sandálky si raději dopřejte až tehdy, kdy si budete naprosto jistá v kramflecích. Zkoušení bot si naplánujte na takovou dobu, kterou byste v nich obvykle trávila - v průběhu dne totiž noha natéká a je lepší s tím počítat už předem. V testovaných střevících se nebojte procházet sem a tam, přenášet váhu a bude-li to nutné, nechte si nákup rozležet v hlavě i nohách do druhého dne, kdy si boty opět vyzkoušíte.

Nemá valného smyslu se vyvyšovat postupně a zahajovat trénink s podpatky nižšími než pět centimetrů, protože v nich se pohybujete stejně, jako bez nich. Začněte rovnou se zvýšením 6-10 cm, které vás naučí. První krůčky nacvičujte doma, získáte jistotu a alespoň nové boty trochu rozchodíte. Nejlepší povrch na podpatkový dril je třeba linoleum, na které
bota přilne, naopak nelze doporučit koberec nebo beton či sklo.
"Důležité je správné držení těla, vyrovnejte se v ramenou 'jako byste spolkla pravítko' a zasaďte lopatky dolů, odlehčíte tak pánev i nohy. Nekrčte kolena, ale snažte se napjatými lýtky spíš lehce pohupovat. Nohy pokládejte přirozeně před sebe, jako byste šla po rovné čáře, nemá cenu končetiny přehnaně křížit, jako to dělají herečky či modelky. Při chůzi propínejte prsty u nohou a váhu postupně přenášejte ze špiček na bříška chodidel a až teprve potom na paty," radí zástupkyně firmy CCC Boty a dodává: "Čím nižší podpatek jste si pořídila, tím více si můžete dovolit přenést část váhy vzadu na patu."
Na chůzi v jiném sklonu ale můžete připravit i své svaly, chodidla a prsty. "Ve volných chvílích propínejte lýtka, chodidla i špičky, kružte kotníky, cvičte také s prsty, střídavě je pokrčujte a natahujte nebo se je snažte roztáhnout co nejvíce od sebe. Posilujte i zádové svalstvo a občas si doslova a do písmene položte nohy na stůl či prostě nahoru - zkrátka je umístěte výše než zbytek těla".
Než vyrazíte do ulic, má pro vás regionální manažerka firmy CCC Boty ještě pár malých triků: "Zároveň s novými lodičkami si kupte také gelové nebo pěnové vložky do špičky i pod patu, které vám chůzi značně zpříjemní. Před kovovými či plastovými patníčky na podpatku dávejte vždy přednost gumovým, které nepodkluzují. Pokud jimi vaše vytoužená bota nedisponuje, nechte si je v opravně obuvi vyměnit."

A jak vyzrát na kluzké povrchy jako je třeba mramor nebo sklo? "Mezi tajné vychytávky patří potření podrážek a podpatku kalafunou, kterou seženete v drogerii. Nanáší se na žíně smyčců strunových nástrojů pro zvýšení třecího odporu - což můžete využít i vy při chůzi v příliš hladkém terénu," prozrazuje Lukina Větrovcová ze společnosti CCC Boty.
Třetí Sex ve městě?

29. července 2011 v 19:53 Fashion news
I po druhém díle nemají ženy SATC dost. Tvůrci se proto rozhodli pro další pokračování. Jenomže...stávající hvězdy už jsou v pokročilém věku, tudíž se podle nich má dát šance těm mladším, které stávající protagonistky nahradí.

Jde o Blake Lively (Samantha), Emmu Roberts (Miranda), Selenu Gomez (Charlotte) a Elizabeth Olsen (Carrie).Tvůrci se inspirovali knihou The Carrie Diaries a nové tváře dosadí do doby, kdy se jako mladé seznamují. Tento nápad naprosto odmítají Kristin Davis a Sarah Jessica Parker, zatímto autorka samotného příběhu Candace Bushnell je z něj nadšená. Podle jejích vlastních slov může být pro ostatní zajímavé podívat se do mladých let postav. Potkáváme je jako třicetileté svobodné ženy v New Yorku, nežijí ale je vakuu a všechny mají svou minulost. Na samotné postavy se tak budeme moct podívat hned z různých stran, ne jen z těch, které nám seriál a filmy odkryly..


Kašlu na Kristin, kašlu na Sarah, já to vidět chci!!!

Marilyn Forever

26. července 2011 v 21:20 Fashion news
Na oslavu 49. letého výroční smrti Marilyn Monroe stvořil americký umělec J. Seward Johnson její obři podobiznu (pojmenována jako Forever Marilyn), která zdobí Chicago. Je z oceli, váží 16 tun a měří přes 7 metrů, na sobě má ikonické neodmyslitelné bílé šaty z filmu Slaměnný vdovec. Vše je uvedeno do dokonalosti, dbalo se i na manikůru, pedikůru a výběr správných doplňků. Pokud jste tedy její nadšenci, na její úžasný zadeček se nemusíte dívat jen z boku, ale ze všech stran. Musíte si ale pospíšit, na jaře 2012 se socha s obyvateli a turisty rozloučí.přípravy:Hodně štěstí, zdraví a lásky pro všechny

26. července 2011 v 20:51 K's diary
Sice jsem zpět, ale dříve než mým zážitkům bych se chtěla věnovat něčemu důležitějšímu. Já, můj (a samozřejmě váš) blog slavíme důležité životní jubileum. Tahle stránka, kterou jsem pošetilě v patnácti letech pojmenovala kačuškyblogisek ( škoda, že název nejde změnit:D:D), funguje přesně 5 LET, 1 MĚSÍC A 8 DNÍ. Za celou dobu existence se zde objevilo 3340 článků, 7654 obrázků a fotek a zanedlouho téměř půl milionu návštěvníků. Krásná to čísla!!!

Nejprve mě vlastně ani nenapadlo, že se budu věnovat módě, první články, které jsem napsala, patřily hlavně skupinám, na kterých jsem v té době ujížděla- Good Charlotte, Simple Plan, Blink 182 a podobným. Asi po měsíci jsem se nechala volně inspirovat jedním blogem, který už v součastnosti neexistuje, což je škoda, protože to byl a stále je (i když už zmizel) TEN NEJKVALITNĚJŠÍ a NEJPROPRACOVANĚJŠÍ MÓDNÍ BLOG na české scéně.

Stejně jako já, tak i můj blog prodělával mnoho období a prošel po mém boku poměrně dlouhou cestu. Mrzí mě, že v poslední době nepřidávám stejně, jako jsem to dělala dříve, ale slibuji, že se na to vrhnu, a vy tak budete spokojení:)


CHTĚLA BYCH VÁM MOC MOC PODĚKOVAT ZA VAŠI PŘÍZEŇ A DOUFÁM, ŽE VÁS I NADÁLE NEZKLAMU A BUDETE TU RÁDIPS: slíbený článek z Řecka postnu v několika málo dnech, hned co mi kamarádka pošle fotky:)

Řeckó!

14. července 2011 v 20:57 K's diary
Po měsíční pauze se s vámi opět budu muset rozloučit...tentokrát ale jen na necelé dva týdny, protože nám s kamarádkou vyšla dovolená v Řecku:) Už jsme v to ani nedoufaly, původně jsme měly jet už v červnu za nižší ceny, ale něco nám do toho skočilo, a o prázdninách jsou ceny trošku vyšší. než je zdrávo (teda aspoň pro nás:D). V pondělí v noci jsme si našly zájezd za perfektní cenu a pak jen následoval kolotoč nakupování jídla a zařizování všech těch věcí, bez kterých se to zkrátka neobejde...Teď už jsem absolutně připravená a kufr o váze 18 kilo na mě čeká v chodbě:D

Všechno budu poctivě fotit a pak se s vámi podělím o zážitky:)
Svatba Kate Moss

6. července 2011 v 17:25 Fashion news
Svatba se odehrála v malé vesničce a nechyběla ani řádka celebrit, objevili se tu Anna Wintour, Kelly Osbourne, Jude Law, Stella McCartney a další. Naomi Cambell nebyla v roli družičky, jak tisk předpokládal, na jejím místě stálo 15 holčiček, mezi nimi byla i dcera Kate Lila Grace. Kate měla na sobě narůžovělé šaty od Johna Galliana ve vintage looku, boty od Manoho Blahnika a Jamie oblek YSL.


Versace pro H & M II.

6. července 2011 v 16:57 Fashion&trends

Když zhruba před dvěma týdny oznámilo vedení H&M budoucí spolupráci s Versace, nikdo neměl moc velké představy o tom, jak bude kolekce vypadat, vědělo se jen to, že se Donatella Versace při navrhování kolekce inspirovala svou dřívější tvorbou (archivní). Teprve nyní zveřejnili nákresy a podronosti o modelech, abychom věděli, na čím se můžeme kochat a na co se máme těšit.

V ženské kolekci se objeví zhruba 40 kousků, většinou z kůže nebo z hedvábí, a 20 druhů doplňků.

- kolekce je zaměřená spíše na šaty, objeví se zde jak minišaty, tak dlouhé róby.
- multi- color a divoké zvířecí potisky, japonské vzory, palmy, cvočky
- klasické řecké motivy, zlatá a stříbrná barva
- kožené bundy, leginy a kalhoty v kombinaci se zlatými zipy a cvoky
- boty na podpatku s krajkou, sandály, kabelky

Mužská kolekce bude obsahovat jen 20 kousků oblečení a 10 doplňků.

- sametové "bomberové" bundy, prošívané kožené bundy- obě skombinované spolu s koženými kalhotami se zlatými cvočky
- džíny s krokodýlovým potiskemnebo vyšisované
- tenké kašmírové svetříky
- košile s metalickými konečky límečků
- klobouky, pásky, šály, čepice, boty a batohy

Nabídka doplňků do domu bude malá, objeví se v ní jen 2 polštáře a 1 přehoz na postel v japonském květinovém potisku.Co si o kolekci myslíte?