Září 2010

Nastříkejte si oblečení!

28. září 2010 v 19:01 Fashion&trends
Doba pokročila a vědci se snaží stále přinášet nové a nové zázraky, které nám usnadní náš nelehký život. Nejzajímavější vynález poslední doby přichází od jednoho anglického návrháře. Ten přišel se sprejem , díky kterému můžeme zapomenout na všechna trička a světry.

Sprej se skládá z vlny, lnu a akrylových polymerů. Tento způsob je praktický, nanášení je jednoduché, pokud se vám váš nový výtvor líbí, můžete ho ze sebe svéci, oprat si ho a znovu obléct. Jestli se vám váš model až tak moc nelíbil, můžete jej rozpustit a znovu nastříkat.

Obejdou se ale lidé bez náplasti na všechny rány, nakupování?

www.kacuskyblogisek.blog.cz


Trend: Béžová

28. září 2010 v 14:38 Fashion&trends
Nejen oblíbený nude look v líčení bude letos trendy- na pomyslný vrchol módy se dostalo cokoliv v nesmrtelné béžové. Na svých přehlídkách se jí pochlubili  MaxMara, Louis Vuitton, Miu Miu nebo Chloe.

Vybírat si můžete ze všech odstínů její škály. Ty teplé se ovšem nehodí pro blondýnky s bledou pletí, které by měly sáhnout spíše po chladnějších barvách.
Stejně jako černá působí žensky, elegantně a chic. Nejvíce se doporučuje pořídit si ve velbloudí barvě kabát. Tato investice je docela výhodná, dobře vám totiž poslouží ještě několik let.

Hodí se ke všem barvám, hezky bude vypadat třeba její kombinace s černou nebo hnědou, ale i s veselejšími barvičkami.
www.kacuskyblogisek.blog.cz
www.kacuskyblogisek.blog.cz
www.kacuskyblogisek.blog.cz

Až se zima zeptá...

25. září 2010 v 12:30 Fashion&trends
Áááá, jak já se těším na snížek a Vánoce!

V naší škole se netopí, studenty tam často potkávám v kabátech nebo vestách, i když je venku poměrně teplíčko. Je to fajn, aspoň nemusím řešit, co si na sebe obléknu:) Jeden vysnený kabát jsem včera objevila i já. I přes to, že celoročně dávám přednost tmavému, nejlépe černému oblečení, zamilovala jsem se do veselého červeného kabátku nad kolena. Doufám jen, že mi ho někdo nevyfoukne:)

www.kacuskyblogisek.blog.cz
www.kacuskyblogisek.blog.cz
www.kacuskyblogisek.blog.cz
www.kacuskyblogisek.blog.cz
www.kacuskyblogisek.blog.cz
www.kacuskyblogisek.blog.cz
www.kacuskyblogisek.blog.cz

Veruschka je zpět!

24. září 2010 v 10:40 Fashion news
Legendární modelka šedesátých let Veruschka se vrací. I ve svých 71 letech má stále co nabídnout, proto ji britský návrhář Giles Deacon dosadil do své přehlídky. Mohla se tak setkat s neméně slavnou současnou Agyness Deyn.

www.kacuskyblogisek.blog.cz
www.kacuskyblogisek.blog.cz

The French factory

24. září 2010 v 10:24 Fashion&trends
www.kacuskyblogisek.blog.cz
www.kacuskyblogisek.blog.cz
www.kacuskyblogisek.blog.cz
Tyhle šperky, stejně jako internetová stránka, kde se profávají, mě naprosto uchvátila. To musíte vidět! The French factory

Nový byt, nový život- škoda

19. září 2010 v 12:24 K's diary
www.kacuskyblogisek.blog.cz
Druhý článek o mém životě za tento týden. Prosím omluvte moji odmlku, skoro vůbec nejsem na počítači. Také doufám, že žádné z holek nebude vadit, že používám tenhle, při prohlídce mi ale jedna z nich řekla, že je čistě erární, tak se toho budu držet:).

Už jsem druhý den v mém novém bytě v Olomouci. Sama. Trošku se bojím chvíle, kdy dorazí mé dvě nové spolubydlící, které jsem nikdy neviděla, jednu už malinko znám. Celých 24 hodin mám uši nastražené a poslouchám jakékoliv zvuky, které by připomínaly odemykání zámku u nás. Pravděpodobodně ale přijedou až k večeru, v což doufám. I přes to, že náš panelák je hned vedle třídy vedoucí na Prahu, tu moc aut v noci nejezdilo ( ve dne miliony), takže jsem se mohla docela pěkně vyspat. Ještě jsem nepřišla, na to, jak se otevírají okna ( zřejmě na kouzlo), budu to zkoušet dál a dál.

Nové školy už se nebojím, seznámila jsem se s několika slečnami, které budou studovat stejný obor a jsou stejně vystrašené jako já:) Počkáme se před fakultou a spoječně budeme pátrat po všech učebnách, ve kterých máme být. Už zítra mě čeká francouzština a já od rána intenzivně smolím několik vět o sobě, kdyby se případně naše učitelka ptala :D

Popíšu vám náš byt: V první řadě musím zmínit kuchyň. Já jsem sice hrozná bordelářka ( večně nic nemůžu najít (obzvláště učení)), prasátko ale ne. Nejsem sice žádná "cimprlína", ale vždy když si chci vzít nějaké nádobí, musím si ho předtím dostatečně umýt, protože na všem jsou neidentifikovatelné skrvny,podobně je na tom i lednička a mikrovlnka:D. Jinak je moc hezký, koupelna je sice malinká, ale pěkně zařízená a z mé nové postýlky a stolu jsem nadšená. Je tu jen jedna velká skříň, kam jsem si dala jedny šaty- nevím, jestli jsem vůbec mohla:) Zbytek jsem si strčila pod postel.

Domů se dostanu až v pátek, protože nějaký ( asi hodně důležitý:)) učitel si muset tu svou hodinu dát až na 16.30 - 18.15. Mohla bych sice jet už hned ten den, ale domů bych se dostala něco před jedenáctou, což asi nemá cenu.

Jakpak jste na tom vy?

Velký návrat špičatých bot!

16. září 2010 v 12:21 Fashion&trends
www.kacuskyblogisek.blog.cz
Vrchol elegance a oblíbená součást pracovního oblečení žen je zpět, zasloužili se o to třeba Louis Vuitton nebo Marc Jacobs.

Nemusí to nutně znamenat ostrou špičku, stačí jen ta mírně zakulacená (č. 5). Pořídit si je můžete ať už s jehlovým podpatkem, na kačence nebo na klínku. Krásně budou vypadat třeba k srolovaným skinny nebo mrkovým kalhotám, aby vynikly kotníky. Kombinace s příliš kraťoučkými sukněmi a kraťasy není příliš vhodná díky možnému prostituodnímu vzhledu:)

www.kacuskyblogisek.blog.cz
Potitivní obrázek nakonec...

www.kacuskyblogisek.blog.cz

Zářijový příspěvek

14. září 2010 v 12:18 K's diary
www.kacuskyblogisek.blog.cz

Po delší době se vám zase celkově hlásím.

Hned na začátku musím zmínit, jak moc mě potěšilo to, že jsem poprvé ve svém životě viděla na blogu 66 lidí online. Mám to zdokumentováno a nikdy na to nezapomenu. Děkuji:)

Dále v bodech:

Snažím se užívat si poslední dny prázdnin, škola mi začíná 20. září. Hrozím se toho dne, nejsem moc optimista, tak doufám, že to bude fajn. Bojím se hlavně nového prostředí a životního stylu celkově, zajet do nových kolejí mi trvá trochu déle. Jsem ráda aspoň za to, že se zbavím otravného dojíždění, které mě pronásleduje asi od 8 let. V posledních dnech se můj denní režim skládá z každodenního maratonu Kroku za krokem, sledování kvalitních filmů (dnes Velký Gatsby a Emmina první podprsenka) a čtení neméně kvalitních knih ( Pygmalion a životopis Jackie Kennedy). Zítra jedeme s kamarádkou na výlet do Olomouce pro ISIC kartičku a zmapovat, jak daleko je moje bydlení od školy a od nádraží. Jsem zvyklá všude chodit pěšky, tak doufám, že to nebude více jak 3 km...

České aukro už se mi stává malým a pokusila jsem se vyhrát něco na tom polském, kde mají ten nejúžasnější výběr oblečení (zkuste se kouknout!). Získala jsem krásnou černou tašku Primark, takovou věc jsem ovšem dělala poprvé a naposledy. Netušila jsem, že za převod do zahraničí jsou tak šílené poplatky...Navíc doufám, že jsem všechno vyplnila dobře, asi bych se šla rovnou zastřelit:D Až (a vůbec jestli) mi příjde, spolu s několika dalšími novými věcmi je sem vyfotím.

Jak se vám líbí nový seriál Dokonalý svět? Všude čtu, jak je dokonale nevydařený a podobné věci, doufám, že mě nezatratíe, když řeknu, že se mi docela líbí. Samozřejmě nemůžu soudit podle dvou dílů, ale zatím mi připadá jako oddechovka, jediné, co bych mohla oželet je Zuzana Norisová:)

Moc děkuji za milé a pochvalné komentáře, kterými mě obdařujete, moc si jich vážím:) Od začátku se snažím, aby blog působil lidsky a příjemně, hlavně ne studeně a odměřeně, protože ani já taková ve skutečnosti nejsem:)


Shanghai Dreamers

11. září 2010 v 13:53 Fashion news
Dior na svoji kampaň z roku 2010 jen tak nezapomene. Vytvořená byla speciálně ku příležitosti otevření nové pobočky v Shanghaji a pojmenována byla příznačně Shanghai Dreamers.

Na snímcích se objevují řady stejně vypadajících a maličkých Číňaňů a Číňanek oblečených v tradičním obleku z doby 70. a 80. let, mezi nimi trčí dlouhonohá modelka oděná do typicky "západních" šatů. Fotky jsou příjemné, jemné barvičky lahodí oku. Ne všichni jsou ale z kampaně nadšení, proto byla označena za rasistickou.

Trnem v oku Číňanů je třeba to,že na fotce je vyfocen pouze jeden čínský človíček, který je namnožený- asociací je podle nich to, že všichni Číňané jsou stejní a tudíž snadno zaměnitelní, podle nich se jim Dior pouze posmívá. Z toho podle Číňanů vyplývá to, že čínské modely jsou ponižující.

Úkolu se zhostil čínský(!) umělec Quentin Shih. Proti svým krajanům se brání tím, že by se mu čínská modelka, která by na sobě měla Diorovy modely, v kampani vůbec nelíbila. Za nařčením místních obyvatel možná stojí to, že se dotkl citlivého místa v čínských dějinách, kdy zde panoval socialismus, lidé byli totožní a dělili se jen pouze skupin.

Zajímalo by mě, jestli by to byl stejný problém, kdyby byla kampaň opačně. Z každé strany se na nás slovo rasismus valí, dnes už možná ztratilo svůj původní význam.  Jaký je váš názor? Připadá vám kampaň rasistická?
www.kacuskyblogisek.blog.cz
www.kacuskyblogisek.blog.cz
www.kacuskyblogisek.blog.cz
www.kacuskyblogisek.blog.cz
www.kacuskyblogisek.blog.cz
www.kacuskyblogisek.blog.cz
www.kacuskyblogisek.blog.cz


Doplňky na podzim a zimu 2010/2011

10. září 2010 v 13:42 Fashion&trends
Už jsem tu zveřejnila trendy mezi džínami a oblečením všeobecně, jediným , na co jsem ještě zapomněla jsou doplňky. Stejně jako u všeho se jejich trendy moc neliší, stejně se ale koukněte a inspirujte:)

www.kacuskyblogisek.blog.cz
www.kacuskyblogisek.blog.cz
Tenké úzké pásky se sponou, kterým se dá přepásat téměř vše

www.kacuskyblogisek.blog.cz
www.kacuskyblogisek.blog.cz
Kožešina se objevuje úplně na všem, proto není moc velké překvapení, že z ní můžet nosit i tašku a boty. Určitě vás navíc na ruce/ zádech / rameni také krásně zazřeje:)

www.kacuskyblogisek.blog.cz
www.kacuskyblogisek.blog.cz
Že leopardí, tygří a zebří vzory z módy nikdy nevyjdou se přesvědčit můžete i tento rok...

www.kacuskyblogisek.blog.cz
www.kacuskyblogisek.blog.cz
Letos můžete opět vytáhnout ze skříně a oprášit kozačky nad kolena. Nosit se budou v klasické černé, šedé, béžové a tmavě modré, z materiálů kůže a semiš ( semišové boty podle mě nejsou moc vhodné, jedny vlastním i já a několik dní v nich pak musím vysušovat ten rybníček..., a ještě jak to pěkně čvachtá:)).

www.kacuskyblogisek.blog.cz
www.kacuskyblogisek.blog.cz
Efektu kocouřích bot můžete dosáhnout i sladěním nízkých bot se stejně barevnými ( černými) punčochami, které jsou i samy o sobě trendové.

www.kacuskyblogisek.blog.cz
www.kacuskyblogisek.blog.cz
Robustní náhrdelníky, na zimu hlavně v tmavých odstínech. Vím, že mi jedna slečna psala, jestli tu zveřejním článek o tom, jak se nosí...neboj, myslím na to a brzy se to tu objeví:)

další trendy:

- mega prsteny
- pánské klobouky
- řetízky s hodinkami
- vlněné barety
- doplňky jako z padesátých let
- doplňky s ovčí kůží
- kabelky s cvočky
- směsice různých řetízků na ruce
- boty na platformě
- bílé silonky (celé)
- tkaničkové boty
- falešné límce
- boty s přezkami
- motýlí brýle


Lady Gaga v masových plavkách v japonském Vogue

9. září 2010 v 11:37 Fashion magazines&kampaně
www.kacuskyblogisek.blog.cz

když jsme u Lady Gaga, v úterý jsem narazila na jeden klip, který sem prostě musím dát. Pokud jste ho už viděly, promiňte (já vím, že vím vše jako poslední)...Každé jeho shlédnutí ve mě vyvolává salvy smíchu:D


Oslava "profesionálních narozenin" Naomi Cambel bude ve velkém stylu!

7. září 2010 v 13:14 Fashion news

Naomi Cambel patří bezesporu mezi legendy světového modelingu, tento rok oslaví 25 let na profesionální módní scéně. Dolce and Gabbana se jí rozhodli vzdát hold a přišli se čtnácti tričky, kde hraje Naomi hlavní roli.
Na trikách jsou natisklé její nejslavnější fotky a na každém se také objevuje jméno jejich fotografa, třeba Stevena Kleina, Maria Testina, Davida LaChapella nebo Bruce Webera. Ne všichni s akcí souhlasili kvůli jejich "složitému" (:D)) vztahu k Naomi, podle mluvčích k účasti svolili možná jen kvůli její charitativní organizaci, kam část z výdělku poputuje.
První možností, kde si budou moct zájemkyně trička koupit bude na Fashion Night Out of Vogue, zbytek, který se při první příležitosti neprodá, poputuje 21. září do obchodů.
www.kacuskyblogisek.blog.cz
www.kacuskyblogisek.blog.cz


Trendy mezi džínami na podzim a zimu 2010

6. září 2010 v 10:26 Fashion&trends
Džíny se postupem času staly nejoblíbenějším kusem oblečení, vhodném pro všechny příležitosti, styly a typy postav. V zimě je to poměrně oblíbená součást šatníku, chcete tedy vědět, jaké jsou mezi nimi pro tento rok trendy?

Rozšířené džíny s vysokým pasem- džíny ve stylu sedmdesátých let se vracejí zpět a jsou velmi vzěčným kouskem šatníku. Zkracují trup a prodlužují nohy jako žádné jiné, proto to ještě více nafingujte a zkombinujte je s botami na podpatku, které necháte ukryté pod nimi. Navíc působí žensky a udělají vám zadeček, stehna a břicho daleko štíhlejšími.
www.kacuskyblogisek.blog.cz

"Casual" styl- trochu volnější džíny, které vám umožnují pohodlí a pohyb, podobně jako boyfriend jeans. Není pravda, že se hodí jen na den, v noci k nim přidejte upnutý svetřík a konce si trochu srolujte, aby daly vyniknout podpatkům. Přesně tyto má v oblibě i ikona Sienna Miller.

www.kacuskyblogisek.blog.cz

Padesátá léta- džíny převážně v tmavých barvách, uzoučké, srolované nebo přímo střižené nad kotníky. Žádné jiné nedělají krásnější linii boků a žádné jiné nepůsobí ženštěji.
www.kacuskyblogisek.blog.cz

Grafitti džíny- džíny s potiskem. Účinný chytač pohledů, díky barevné pestrosti se dá snadno kombinovat s jednoduchými (!) topy, košilemi nebo bundičkami. Nejčastěji se bude objevovat ve formě jeggings.

www.kacuskyblogisek.blog.cz

Skinny cargo džíny- uzoučké džíny s kapsičkou na stehně. Právě díky ní není vhodný pro slečny s oplácanějšími stehny. Nosí se buď rovné, nebo u kotníků srolované. Modrá není "povinná", vybrat si můžete i třeba hnědou nebo šedou.

www.kacuskyblogisek.blog.cz
Džíny v podzimních barvách- Pastelové barvy, které se hodí k létu se nemilosrdně přebarbily na ty podzimnější ( a já jásám!). Mezi ně patří třeba hořčicová, olivově zelená, lilková a tmavé odstíny fialové vůbec.

www.kacuskyblogisek.blog.cz

Které se vám líbí nejvíce?

Trend: splétané náhrdelníky + návod

4. září 2010 v 17:49 Fashion&trends

www.kacuskyblogisek.blog.cz
www.kacuskyblogisek.blog.cz
www.kacuskyblogisek.blog.cz
www.kacuskyblogisek.blog.cz
www.kacuskyblogisek.blog.cz
www.kacuskyblogisek.blog.cz
www.kacuskyblogisek.blog.cz
Poslední dva H&M

Video s návodem pro šikulky po rozkliknutí...


Vlasové trendy podzimu a zimy

2. září 2010 v 20:56 Fashion&trends
Padesátá léta v trendech na přelomu let 2010 a 2011 ovlivnila všechno, oblečení, líčení i účesy.
Velký objem a spousta lesku, drdol pomocí drátěnky si samy asi neuděláte, zato výsledek bude úžasný! Stylisté si doporučují převázat vrchol drdolu čelenkou, nejlépe pletenou.
www.kacuskyblogisek.blog.cz
www.kacuskyblogisek.blog.cz
www.kacuskyblogisek.blog.cz
Jednoduchá minimalistická pěšinka- spolu s culíkem nejběžnější, nejoblíbenější a nejpoužívanější účes světa. V jednom z minulých článků jsem zmiňovala i pěšinku na boku hlavy, která do této kategorie také spadá

www.kacuskyblogisek.blog.cz
www.kacuskyblogisek.blog.cz
Osmdesátá léta a uhlazený look. Máte vlnité vlasy a chcete to změnit? Od kořínků ke konečkům si na vlasy naneste pěnu o velikosti mandarinky, nechejte chvilku schnout a poté do hladka vyčesejte plochým kartáčem. Druhým ( a asi jednodušším) způsobem je žehlička, tužidlo ale vydrží desetkrát více.

www.kacuskyblogisek.blog.cz
www.kacuskyblogisek.blog.cz
Falešný bob. Líbil se vám klasický, ale nechtěli jste si stříhat vlasy? Video napoví:)

www.kacuskyblogisek.blog.cz
www.kacuskyblogisek.blog.cz
www.kacuskyblogisek.blog.cz
Takhle si vždy vlasy dávám do kabátu, ale ne úmyslně...mamka se na mě kvůli tomu vždycky zlobí:)