DIY boty Miu Miu s vlaštovkami

27. srpna 2010 v 15:17 |  Fashion tips

www.kacuskyblogisek.blog.cz
Modré střevíčky Miu Miu s vlaštovkami patří k nejkrásnějším botám, jaké jsem kdy viděla. Platforma v přední části, tlustý podpatek a teňounký páseček je vyzdvihávají k naprosté dokonalosti.
Kde ale na ně vzít potřebných 430 €? Pokud jste kreativní, možná to nebude třeba. Chcete vědět, jak si vytvořit podobné? Po rozkliknutí...potřeby:

- starý pár bot na podpatku nebo na platformě

- bílý a černý nebo modrý sprej ( popřípadě barvu)

- papír A4

- bílý zvýrazňovač

- černou nebo modrou hladkou látku, nejlépe satén

- bezbarvý lak na uchování a ochranu barev

- jehlu a nit, nůžky

postup:

www.kacuskyblogisek.blog.cz
Vezměte si boty, které chcete použít a přestříkejte je tmavým sprejem pouze z vnějšku. Zevnitř boty něčím vyložte, třeba papírem, abyste zabránili zašpinění. Po přebarvení nechte po dobu jednoho dne zachnout, pokud budete chtít barvy sytější, celý proces ještě jednou následný den zopakujte.

www.kacuskyblogisek.blog.cz

Pokud je vše dobře zaschlé, vezměte si papír a vystřihněte do papíru (!!!) pár šablon na vlaštovku. Nejlepší bude, když použijete vysunovací nůž, který papír bezchybně oddělí. Můžete použít různé velikosti a tvary, vždy si však vytvořte několik provedení ( i stejných)- pokud budete pracovat stále jen s jednou, boty byste si mohly zašpinit.

Uděláno? Vezměte si šablonu, přitiskněte k botě papír a pečlivě místo po vystřižené vlaštovce přestříkejte bílým sprejem.

Dbejte na správnou vzdálenost, je totiž možnost, že na místo naneste příliš barvy a ta steče dolů. Proto papír kolem šablony pevně tiskněte, abyste tomu předešli. Dále dejte pozor na to, jestli se vám bílá barva nedostala na tu stranu papíru, kterou máte přiloženou na botě- mohlo by to tvořit nepěkné šmouhy. Výsledný výtvor nechejte nejméně půl dne schnout.

www.kacuskyblogisek.blog.cz

Jako poslední přichází na řadu mašlička, kterou nahradíme řemínek. Ustřihněte si čtyři stejné kousky saténu, každý kousek přetočte do rubu, zohněte a kraje pečlivě zapošijte zevnitř k sobě. Pak jej otočte do líce. Je možné také pracovat pouze se dvěmi stužkami, musí být ale dvakrát delší, než jedna, pokud pracujete se čtyřmi (:D). Dejte pozor, aby byly všechny stužky stejně široké a dlouhé, jak moc, to je na vašem uvážení.

Pokud máte tohle, vezměte si do ruky bílý značkovač/ zvýrazňovač / barvu na látku, kterou stejně jako na boty na stužky nakreslíte pomocí šablon vlaštovky. Nechte dostatečně zaschnout.

Po zaschnutí připevněte stužky z každé strany těsně pod okraj, tak aby nebyly vidět.

www.kacuskyblogisek.blog.cz

Pokud je vše pořádně připevněné a zaschlé, výsledný výrobek pořádně (!) přestříkejte lakem, který barvy ochrání. Nezastaví vás pak ani déšť, který si s barvami jinak moc nerozumí. 

www.kacuskyblogisek.blog.cz
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 LoWinkA LoWinkA | Web | 27. srpna 2010 v 23:03 | Reagovat

tak tie sa ti vazne podarili ! vyzeraju super :)

2 Fucking-Pr1nCeSs Fucking-Pr1nCeSs | Web | 28. srpna 2010 v 13:02 | Reagovat

vyzerá to krásne :-)

3 Reiko Reiko | 29. srpna 2010 v 18:08 | Reagovat

Tak to je luxusní! Jsi moc šikovná :-)

4 Kačka Kačka | Web | 30. srpna 2010 v 9:44 | Reagovat

Nene to ne já:) Jen jsem našla šikovný návod:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama