Prosinec 2009


Další hřebíky do rakve:)

22. prosince 2009 v 17:59 K's diary
Skvěle! Minulý týden jsem dostala zprávu, že málo přidávám články, proto jsem to hned chtěla aspoň malinko napravit. Jenže co se stalo! Jako pilná včelička jsem každý den psala nové a nové a vůbec mi nepřišlo zvláštní, že nemám žádné komentáře. Až včera jsem na to přišla... Asi dvacet nových článků se vůbec neobjevilo na blogu...Nakonec se zobrazily aspoň ty včerejší, takže s tím musím ještě něco udělat. Vůbec se neflákám, abyste věděly:) Dneska už ze mě konečně spadl všechen stres a napětí, takže můžu konečně vypnout a začít se zase věnovat blogu...

Brittany Murphy je mrtvá

21. prosince 2009 v 17:00 Fashion news
Americkou herečku nalezla včera ráno její matka v koupelně. Pravděpodobně zemřela na srdeční zástavu. Podle její matky trpěla cukrovkou typu 2, ale léky nebyly v posledních dnech účinné kvůli její chřipce. Jde však jen o domněnku, opravdový důvod smrti není známý a pokračuje jeho prošetřování. Na památku 32 leté herečky se dnes na mnoha místech USA shromažďovaly davy fanoušků a pokládaly svíčky k jejím fotkám. Tento rok pro umělce opravdu není milosrdný.H&M podporuje PETU

19. prosince 2009 v 13:29 Fashion news
Organizaci PETA začíná podporovat stále více a více známých značek a řetězců. V posledních dnech se na její stranu postavilo také H&M. Ze všech svých poboček okamžitě stáhlo všechny výrobky, jejichž materiál vznikl zabitím jakéhokoliv zvířete. Mluvčí zárověň popřela, že řetězec někdy používal kůži z těch nejvíce ohrožených druhů, exotických.
"Značka H&M chápe, že správná cesta k oblíbenosti nevede přes násilí na zvířatech. Je načase, aby i jiné, zejména ty proslavenější značky, začaly tyto souvislosti vnímat. Paradoxní však je, že stáhnutím výrobků z určité kůže by se zmanšil i počet zákazníků, kteří touží po luxusu. Každý musí nejdříve začít u sebe, teprve poté se dají věci do pohybu."
PETA v posledních dnech uveřejnila novou studii o lovu exotických zvířat a jejich následuvné "zpracování" na požadovaný účel. Podívejte se samy, nejde ovšem o příjemný pohled.

The British Fashion Award 2009

12. prosince 2009 v 14:06 Fashion news
Ve středu se v londýnském Královském soudním dvoru uskutečnilo slavnostní předávání The British Fashion Award za rok 2009. Celou akci moderovala Lauren Laverne, sešla se zde celá komunita osob z módního průmyslu a vip osobností, nechyběly například Kate Moss, Claudia Shiffer, Eva Hercigová nebo návrhářka Vivienne Westwood.
Celkem se rozdávalo 11 cen. V jedné z nejhlavnějších kategorií Modelka roku vyhrála Georgia Jagger, 17-ti letá dcera Micka Jagger a Jerry Hall. Porazila tak Daisy Love nebo Rosie Hugtington Whiteley. Další z cen vyhrála už prifláklá Kate Moss, tentokrát jde o kategorii London 25, ve které jde o osobnost, která nejlépe ve světě reprezentuje Londýn a jeho styl. Tady jsou další vítězové:

Swarovski Emerging Talent Award for Accessories
Holly Futon

Swarovski Emerging Talent Award for Ready-to-Wear
Peter Pilotto

Designer Brand
Burberry

Model of the Year
Georia Jagger

Accessory Designer
Katie Hillier

Menswear Designer
Kim Jones (for Dunhill)

BFC Outstanding Achievement in Fashion Design
John Galliano

London 25
Kate Moss

Isabella Blow Award for Fashion Creator
Grace Coddington

BFC British Collection of the Year
Christopher Kane

BFC Designer of the Year
Christopher Bailey


Jarní trendy 2010

12. prosince 2009 v 13:16 Fashion&trends
Sice ještě není ani pořádná zima, ale už se můžeme pomalinku chystat na to další, teplejší období,které nás čeká-jaro.
Stále pokračuje trend třásňových šatů, ať už jednobarevných nebo papouškově pruhovaných. Letos se ale jedná jen o rovné třásně. V případě příštího jaras e k nim přidají i třásně vlnité v kombinaci s korzetem. Jednou z dalších možností jsou květované třásňovité šaty, existují ale i s vyšívanou anglickou krajkou. Nezbytností bude klasická džínová košile nebo vesta přes jednoduché triko, můžeme je ale nahradit i krátkou džínovou bundičkou.
Už několik let se na špici drží elegantní námořnický look, nebude tomu jinak ani na jaře. Proto vybírejte pruhovaná trika ve škále bílo-modro-červeno-černé. Mezi trendy ozdoby patří kotvy, rybičky, lanka, záchranné kruhy a vše co k moři neodmyslitelně patří. Jak už všichni jistě víme, pozor na vodorovné pruhy...
V létě frčely harémové kalhoty, na jaře stejný trend pokračuje, ale přenáší se i na kraťoučké kraťasy.Nejvíc in budete v tmavších kouscích, nic ale nepokazíte ani s barevnými. Pravidlo ale zní- vše opásat!Pokud to jde, zaměřujte se jedině ja svetříky a trička s výraznými ozdobami na ramenou. K těm nejlepším budou patřit flitry, korálky, cvočky, vyšívání nebo řetízky.
Mezi největší návrahy patří dlouhatánské volné i úplné sukně, které dopřávají volnost a pohodlí.
Vrattě se na chvíli do dětství a znovu si oblečte barevné triko s Miceky Mousem, budete maximálně v kurzu. Pokud chcete vypadat sexy a ně infantilně, zvolte jakýkoliv korzet jakékoliv barvy. Zazáříte!

Největší extrém jsou trendy vysoké špičaté koubouky. Mě blízce připomínají komický film Lebkouni, pokud to byl záměr, podařil se skutečně na jedničku. Jen nevím, jestli si tento trend zajistí nějaké obdivovatele:)

Stejná jako včelí medvídci...

9. prosince 2009 v 17:37 K's diary

Nestíhám nestíhám...vůbec nic. Ale mám už připravené články o trendech na jaro příštího roku, jen je musím malinko dopilovat a hned je uveřejním. Dopřejte mi malinko času...
Jinak hromadné stěhování blogů na blogspot jde mimo mě. Navštěvujte pořád tuto stránku, nikdy nemám v úmyslu ji měnit. Začala jsem s blogem.cz a někdy v budoucnu skončím s blogem.cz. Kdybych chtěla odejít, musela bych přestěhovat i všechny články do jednoho, i ty méně kvalitní, které jsem sesumírovala v úplných začátcích mého blogu. Je do toho vložený kus mě a nechci se o něj dobrovolně vzdát. Spousty lidí zajímají nejen ty nejnovější... Nechci návštěvnost dělit na dva kusy. Nikoho se nechci dotknout, ale ty slečny, které si teď založily stránku na blogspotu a nebudou psát ty popisky i anglicky budou mít tak jako tak stejnou návštěvost jak dřív...


Paris Shanghai: A Fantasy

8. prosince 2009 v 14:20 Fashion videa
Karl Lagerfeld, návrhář Chanelu, vytvořil krátký stylový film přímo z jeho "základny". Dostal název Paris Shangai: A Fantasy a podtitulek zní Výlet, který Coco Chanel uskutečnila pouze ve své mysli. Roli hlavní hrdinky Coco ztvárnila Jane Smitt, do role windsorské vévodkyně byla zvolena Amanda Harlech a role mladých čínských aristokratů ztvárnili Freja Beha Erichsen a Baptiste Giabiconi. Kostými jsou inspirované historickými kousky, nechybí proslulé elegantní kostýmky, korálky ani klobouky.