Knížky o módě

10. ledna 2009 v 14:32 |  Fashion tips
Dneska splním přání jedné slečny a napíšu článek o knížkách. Dávám tu ty, které jsem sama četla a zaujaly mě, vybrala jsem si jen ty nejlepší, které by vám podle mě taky mohly padnout do oka Je to opravdu jen zlomek, příště třeb aněco doplním.


Ludmila Kybalová - Pokud bych měla zvolil nejlepšího autora, byla by to podle mě Ludmila Kybalová. Celá řada jejích knih se zabývá historií módy od starověku až po nové dějiny. Knížky jsou hodně čtivé a zajímavé, doplňují je fotky a kresby, úryvky z knížek, časopisů a dopisů. Doporučuji všemi 10a na tyto knihy navazuje Jana MáchalováMóda v proměnách času- Lexikon, Sylvia Jonas- Tuhle knížku jsem dostala k Vánocům a už ji mám několikrát přečtenou. Dělí se na 3 oddíly...1. je historie, která mi ale do oka moc nepadla, jde málo do hloubky a vše je popsáno na pár stranách, ale každý na to bude mít jiný názor. Druhým je přehled a vysvětlení pojmů, které se používají v souvislosti s módou. A třetím a nejobsáhlejším je podrobný popis historie a součastnosti každé značky zvlášt.
Francois Baudot- Móda století- Jedna z nejlepších knížek, co znám. Je v ní dost podrobně popsána historie oblékání celého 20. století a událostí v módě. Popisuje vznik a úspěšnost známých značek,módní ikony té doby. Perfektní Jen jsem nenašla český obrázek.


Želmíra Živná- Šaty dělají člověka- Dalo by se říct, že tohle je už trošku klasika, tahle knížka vyšla už v roce 1976, takže informace v ní jsou trošku starší, ale stejně dobře plní své poslání, obsah je dobrý. Taky ji mám Historie módy od počátku do poloviny 80.let. Fotku jsem nesehnala.
Kyoto Institut- Móda, z dějin odívání 18., 19. a 20. století- Naprosto skvělá knížka. Má sice 735 hustě popsaných stran, takže dá docela práci ji číst, ale mám pocit, že ji psali lidé, kteří své práci skutečně rozumí. Jsou v ní nádherné fotky a plno informací. Prostě nej Všechy šaty vyfocené v ní jsou uloženy většinou v Kyotu v Muzeu módy, nebo v Londýně.

Edmonde Charles-Roux- Coco Chanel- Co víc k tomu říct, prostě život předků Coco a následně i její, její začátky a životní úspěchy a pády.

Konstantina Hlaváčková- Česká móda 1940- 1970- Takoá fajn:)

A taky nejlepší film...Warholka(Factory girl)- O Edie Sedgwick

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama