Květen 2008


Nicole Richie II.

24. května 2008 v 15:20
nicole richie
Nicole Richie
NICOLE RICHIE.
nicole richie
nicole richie
NICOLE RICHIE
nicole richie
Nicole Richie
Nicole Richie.
nicole richie
Nicole Richie
Nicole Richie
Nicole Richie
Nicole Richie
Nicole Richie
Nicole Richie
#234 Nicole Richie
Nicole Richie #1
NICOLE RICHIE... Princessized

Oranžová

24. května 2008 v 15:05 Fashion&trends
Orange
oRaNGe
orange
orange
Orange
Orange
Orange
ORANGE
orange
orange
orange
orange
orange!
orange
orange
orange
orange!!!
Orange
orange
Orange
orange


Šaty na léto

24. května 2008 v 14:05
BLACK GREEN FLASH AFRICAN VIOLET TANGO RED TANGO RED LIQUID TURQ JADE ROSEBUD BLACK BLACK/WHITE PANSY PINK SLUSH PANSY FUCHSIA BLACK


Lak na vlasy

24. května 2008 v 13:43 Fashion history


Ženy od nepaměti používaly představivost, někdy i výstřednosti, aby dosáhly účesu, který drží. Už v době bronzové používaly spony do vlasů, hřebeny a síťky. Ve starém Egyptě móda nařizovala vlasy "pomádovat", proto vlasy natíraly vonnými tuky. V průběhu staletí vznikala potřeba jednoduchosti a přirozenosti. Velký úspěch pak slavila lesklá a ulízaná brilantina. Existoval také "šelak", předchůdce laku. Nabízel se ve formě alkoholového roztoku a rozprašoval se pomocí mechanického rozprašovače. Ovšem výsledek se velmi rychle změnil v cosi lepivého.
1950 - První krůčky laku
V 50. letech k nám lak přišel z Ameriky stejně jako Coca-Cola, jeansy nebo rock. Jistého chytrého chemika napadlo rozpustit umělou pryskyřici v alkoholu. Tento lak však špatně odolával vlhku, "film" na vlasech lepil a měknul. Také balení i složení ještě potřebovala vylepšit. Ve Francii L'Oréal stvořil Oréol Net, staršího sourozence Elnett, který od roku 1957 /1958 používali všichni kadeřníci. První lak byl na světě.
1960 - Zázrak Elnett
Ke skutečné inovaci došlo v 60. letech, když se v obchodech ve Francii, Itálii, poté i Velké Británii (1962) a v Německu (1963) objevil Elnett. Výzkumná laboratoř L'Oréal vyvinula umělé pryskyřice, které dokáží vlas zpevnit, aniž by ho zkrabatily. Úspěch byl závratný. V roce 1962 se objevuje Elnett Satin ve zlatě matném balení. Z laku se stává skutečná hvězda. Je na vlasech neviditelný a dokáže udržet neuvěřitelně zbarvené a nakadeřené drdoly Brigitte Bardot i jednoduché, ale vypracované účesy Grace Kelly. V roce 1968 přichází další technologická novinka - mikrodifuze. Tento patent chráněný L'Oréal umožňuje rozpad částiček až v okamžiku rozprašování a zaručí lepší rozložení laku na vlasech.
Elnett Satin
1970 - Lak v ohrožení
Přibližně v polovině 70. let hrozí, že lak přijde o své hvězdné postavení. Má totiž nebezpečného rivala - přirozenost. Ženy touží po svobodě a žádají uvolněnější účesy, viz hříva Catherine Deneuve, Jane Fonda nebo Brigitte Fossey. Jako odpověď na tyto nové trendy uvádí L'Oréal na trh lak Allurelle. Vlasy se pohybují normálně, ale vždy se vrátí na své místo.
1980 - Rychlost extra silných
V 80. letech slaví úspěch stylové účesy. V módě je elegantní geometrie. Lak čelí dvěma nepřátelům - především sám sobě, protože jeho vysoký věk mu dodává image stárnoucího produktu. Od roku 1985 se navíc na trhu objevují nové kadeřnické produkty určené mladé generaci - pěny, gely a spreje v módních baleních značek Vivelle, Studio-Line nebo Grafic. V této době o úspěchu rozhoduje vzhled. Navíc jsou spotřebitelé zmateni. Jaký je vlastně rozdíl mezi lakem a těmito novým produkty? Jejich role jsou rozdílné. Zatímco lak se používá především na závěr, aby si účes zachoval tvar, sprej obsahuje více pryskyřice, více zpevňuje, a tím dělá z každého uživatele skutečného kadeřníka, proto se také líbí mladým. Další rozdíl - lepší vzhledové vlastnosti laku.
Vzhledem k situaci bylo třeba jednat. Jak znovu oživit trh? V roce 1988 se objevuje Elnett se zvlášť silným účinkem.

Časopis Vogue změnil design

24. května 2008 v 13:35 Fashion news

Internetový módní časopis Vogue změnil design. Chystá se změnit také design tištěného časopisu, který je řazen mezi nejprestižnější módní časopisy v celé oblasti módy. Vogue se tak snaží svým zákazníkům poskytnout ještě větší luxus v podobě většího množství fotografií a reportáží.
Zvláštní brýle

22. května 2008 v 16:58

Touha jít vždy s těmi nejaktuálnějšími módními trendy nebo sen, být jako vaše oblíbená celebrita, i vás letos možná přiměje pořídit si brýle "se žaluziemi". Koukat sena svět skrz mřížované brýle je hitem letošního jara a léta.
Brýle Shutter Shades připomínající mřížování okenic se staly šlágrem Ameriky. Na letošní výstavě Project trade show v Las Vegas se po nich jen zaprášilo. Rovněž celebrity, jakými jsou hiphopové hvězdy Snoop a Dog a Lil` John, nebo Paris Hilton, si musely pořídit tento hit pro sebe, a hned v několika odstínech.
Paris Hilton se stala také fanynkou brýlí Shutter Shades Shutter Shades jsou novou dimenzí slunečních brýlí. Unisex tvar brýlí sluší mužům i ženám. Jako ochrana proti slunci fungují podobně, jako vaše pevně zabudované stínící okenice nebo žaluzie na oknech. Na trh brýle vstoupili v šesti barvách: bílé, černé, červené, modré, zelené a růžové. Obrovský úspěch přiměl výrobce brýlí k rozšíření kolekce barev o další trendy odstíny této sezóny: žlutou, oranžovou, purporovou a barvu modré oblohy. Navíc světlo světa spatčila také luxusní limitovaná edice ve zlatě, stříbře a barvě plamenů.

Autorem nového módního doplňku není žádný módní designér. Vytvořil je Todd Wilkerson z Los Angeles, který pracuje v marketingu jedné nahrávací společnosti. Brýle si vyrobil původně pro sebe, ale obrovský zájem o ně mu dodal odvahy vyrobit první sérii a ukázat se s nimi na trhu módních doplňků. Když Todd v brýlích vyšel poprvé na ulici, lidé mu je doslova strhávali z tváře. Takže úspěch se dal očekávat a také se dostavil.
Tvarově jsou brýle Shutter Shades inspirovány módou 80. let. Styl brýlím dodává jeich futuristická myšlenka. Dokonalá souhra designu, funkčnosti a módních barev nastartovali celosvětovou poptávku po tomto novém módním doplňku. Uvidí se, jetsli půjde jenom o módní výstřelek sezóny, nebo zdali se nová koncepce slunečních brýlí uchytí nadéle.
Brýle Shutter Shades v základní řadě barev
Milovníci módy se nadchyli novým pohledem na svět skrz "žaluzie" Shutter Shades . Proto je autor připrave pokračovat dál a ke slunečním brýlím přidat také různé oblečení plné hravých nápadů a " budoucnosti".

Dita von Teese podle Elle

21. května 2008 v 17:03Nadpozemsky bledá kráska Dita von Teese vypadá jako Sněhurka, na rozdíl od pohádky se však tahle módní diva vykašlala na svého trpaslíka Marilyna Mansona a začala nejlepší část svého života. Jak si užívá svoji pozici jedné z nejstylovějších ikon dneška?

Dita Von Teese vypadá, jako by právě vystoupila z reklamního plakátu ze čtyřicátých let - bledou pletí, rudými nehty a rty připomíná slávu zlaté éry Hollywoodu. Dnes je jednou z největších módních ikon, což se potvrdilo i počátkem letošního roku, kdy se na pařížském týdnu módy stala hlavní hvězdou přehlídky haute couture Jeana Paula Gaultiera. V černých šatech s rudými růžemi ve vlasech sklidila bouřlivý aplaus.

Když Ditu, která působí trochu jako křehká porcelánová panenka, pozorujete tváří v tvář, je naprosto nemožné si představit, že by měla být nejslavnější striptérkou na světě a že jde o bývalou manželku Marilyna Mansona a také fetišistku, které latex a kůže říkají paní.

Na druhou stranu - kdo jiný než Dita, obdařená vysokým sebevědomím a neodolatelnou krásou, by měl pózovat v černém prádle, vzorovaných punčochách a vysokých botách? Kdo jiný by měl mít show, v níž si sebejistě lije šampaňské na nahá prsa, zatímco bradavky má pokryté křišťálovými ozdobami od Swarovského?

K smrti nudné oblečky

Posedlost krásným oblečením přitom má prý už od dětství. Dita, vlastním jménem Heather Sweet, se narodila v malém městečku Rochester ve státě Michigan roku 1972. Jako malá navštěvovala hodiny baletu a libovala si ve filmech se starými filmovými hvězdami. Úplně nejradši si prý ale listovala tatínkovým Playboyem, který byl schovaný v prachu pod postelí. A právě tady prý vzniklo její okouzlení světem elegantních hvězd a krásného oblečení. "Celé dětství mě máma nutila nosit džíny, trička a vytahané svetry. Nesnášela jsem to a nechápala, proč mám nosit takovou hrůzu, když mi ve skříni visí sváteční šaty s volánky a fiží," stěžuje si Dita. Když vyrostla a matka nad jejím šatníkem ztratila moc, džíny byly to první, co ze své skříně vyhodila: "Už nikdy jsem je neoblékla."

Když jí bylo dvanáct let, rodina se přestěhovala do Los Angeles. V místním nákupním centru si Dita o pár let později opatřila práci v butiku se spodním prádlem značky Lady Ruby. Tam prodávala špičaté podprsenky a podvazky s takovým úspěchem, že po několika letech rovnou povýšila na vedoucí nákupu. "Můj otec nikdy neporozuměl mé vášni pro spodní prádlo. Pro mě to ale neznamenalo jen něco nutně spojeného se sexem. Měla jsem ho spíš spojené s krásou a ženskostí," vypráví Dita.

Jestliže ji však otec nepodpořil v její vášni pro špičaté podprsenky, už vůbec nesouhlasil s její pozdější kariérou striptérky. Jenže Dita se nedala zastavit: "Tančila jsem balet od svých čtyř let a vždycky jsem si přála veřejně vystupovat." Když začala vymýšlet svůj vlastní styl, inspiraci hledala hlavně ve starých pánských časopisech s obrázky hvězd, jako byla třeba průkopnice fetišismu v Americe Bettie Page. I proto začala používat podvazky a korzety. "Viděla jsem v tom spojení toho, o co jsem se zajímala - staré polonahé fotky a možnost vystupovat."

Na počátku devadesátých let začala Dita vystupovat v obyčejném striptýzovém baru. Její burleskní vystoupení mezi lacinými holkami od tyče působilo jako zjevení: "Chlapi na mě jen zírali." Obarvila si blond vlasy na havraní černou, začala si zakrývat pihy a jméno Heather Sweet vyměnila za Ditu podle hvězdy filmového nebe dvacátých let Dity Parlo. Okamžitě z toho byl obrovský úspěch.

Na to, co si o tom myslí její rodina, se příliš neohlížela. "Už jsem oslavila osmnácté narozeniny, pracovala jsem na půl úvazku, platila si všechny účty, dokončila školu a studovala kurzy historických a dobových kostýmů. Byla jsem dospělá samostatná žena," tvrdí Dita, která samu sebe označuje za ,profesionální nahou ženu'. V tom, proč se nechtěla stát spíš herečkou nebo zpěvačkou, má jasno. "Nejsem dobrá zpěvačka, tančím dobře, ale že bych měla nějaký velký talent, to se říct nedá. Nezajímá mě film, mám doma jen několik scénářů, které se mi celkem líbí, ale než k samotnému filmování vůbec dojde, raději se proslavím tím, o čem vím, že umím. Jsem skvělá striptýzová tanečnice. A nahota není nic, co by mě trápilo."

Hvězda stoupá vzhůru

Dita se svou populární retroshow projezdila celé Spojené státy: tímto kočovným životem žila šest let. Pak se zúčastnila několika castingů na focení do Playboye a dostala nabídku do přílohy se spodním prádlem. V časopise chtěli, aby měla příjmení, a tak při náhodném listování telefonním seznamem našla Von Treese. Playboy však omylem napsal Von Teese, a tak už to zůstalo. "Dobrá chyba, že?" komentuje to dnes spokojeně Dita.

O šest let později se vydavatel Playboye Hugh Hefner ocitl na Ditině vystoupení v Los Angeles a byl nadšený. O několik dní později dostala Dita zprávu, že bude zdobit titulní stranu vánočního vydání a velkou část časopisu. Některé z publikovaných fotografií přitom nafotil přímo její tehdejší přítel (později manžel) Marilyn Manson.

Právě tyhle dvě věci stojí za tím, že se z Dity Von Teese stala superhvězda. Playboy jí otevřel dveře do zábavního a módního světa, vztah s šokujícím rockerem Marilynem Mansonem jí zase pomohl stát se ještě tajemnější a záhadnější divou.

Dnes už je vztah s Mansonem minulostí. Loni na podzim, ani ne čtrnáct měsíců od svatby, podala Dita žádost o rozvod. Její fialová krinolína od Vivienne Westwood a Mansonovy šaty od Johna Galliana ze svatební fotky se staly minulostí. "Je to zatím tak nové a čerstvé," říká Dita o rozvodu. "Raději o tom nechci mluvit. Ale těším se na dobrý rok. Jsem teď sama," pokračuje, a ani se nezdá být nějak zvlášť zdrcená.

Byla to právě ona, kdo se chtěl rozvést - jako důvod uvedla obligátní neslučitelnou odlišnost obou partnerů. "Dita se opravdu snažila, aby to fungovalo… Marilyn s ní ale nedokázal komunikovat. Zkoušela mu říct, že se chce rozvést, ale nebral jí telefon. Odstěhovala se z jejich společného domu, a on to ani nepostřehl," ocitoval New York Post jednoho z přátel obou manželů. Začalo se proslýchat, že za jejich rozchodem vězí Lindsay Lohan, média však spekulovala i o devatenáctiletéherečce Rachel Evan Wood.

Dita se však na rozchodu se svým mužem snaží najít i pozitiva. "Je úžasné mít svůj vlastní dům. Po šesti letech, kdy jsem žila uprostřed černé barvy a kostlivců na zdi, si můžu dům vymalovat třeba červenou a růžovou." V nové vile, zařízené převážně ve stylu dvacátých let, dnes žije se svými zvířaty, jezevčíky Evou a Gretou a čtyřmi kočkami: Lily, Aleister, Edgarem a Hermannem. A samozřejmě se všemi svými kostýmy: "Moje garderoba je opravdu velká! Mám několik místností plných skříní a kufrů s šaty. Jsem hodně nostalgická - pokaždé, když jsem se něčeho zbavila, jsem toho později litovala." V jejích sbírkách najdete vintage šperky nebo klobouky ze čtyřicátých let (těch prý má doma několik stovek, takže zaberou hodně místa). A samozřejmě nechybí ani gigantická šatna plná korzetů zdobených křišťály od Swarovského, podprsenek a podvazků.

Dita Von Teese má vlastní řadu spodního prádla. O expanzi do oblečení však neuvažuje. Ostatně, světoví návrháři jí rádi své šaty sami zadarmo pošlou: Marc Jacobs, Jean Paul Gaultier, Vivienne Westwood, ti všichni se v boji o její přízeň mohou přetrhnout. Mezi typické Ditino oblečení ale patří především korzety. Mr. Pearl, slavný pařížský tvůrce kostýmů, o ní říká: "Dita je velká milovnice korzetů. Šněruje si je tak, že její vosí pas má jen čtyřicet centimetrů." A také punčochy, pochopitelně s černým švem vzadu.

Jelikož je Dita chytrá holka, děravé a použité punčochy prodává na svých webových stránkách. Pár za padesát dolarů. Její punčochy prý kupují všichni možní fanoušci. "Někteří si je i zarámují. Nebo je mají uložené společně s mou fotkou. Jiní si je koupí a pak je sami nosí…" přiznává Dita, která na tom nevidí nic perverzního či zvláštního.

Jejími fanoušky jsou prý spíš ženy. "Myslím, že je to tím, že předvádím jiný způsob, jak být sexy. Člověk nemusí být supermodelkou, aby byl nezapomenutelný nebo vypadal krásně. S rudými rty a švem na punčochách to ale dotáhne daleko. To je právě to, co chci ženám vzkázat. Já si svůj obraz objevila, není to nic, s čím bych se už narodila - proto toho můžou dosáhnout všichni," vysvětluje Dita, v jejíž kabelce nikdy nechybí rtěnka MAC v odstínu ruské rudé.

Sama má ale ještě jednu tvář: baví ji i starat se o domácnost. Ráda prý vaří a ještě raději peče. "Dorty, sušenky, koláče. Umím upéct cokoli," tvrdí. Je otázka, jestli nejde jen o další z jejích mistrovských převleků: Dita ve volánkové zástěrce v typické americké předměstské ulici vytahuje horkou bábovku z trouby… Není to roztomilá představa?

Na ideálním obrázku by neměly chybět děti. Ty Dita nevylučuje, ale v nejbližší době je ani neplánuje. "Život se stále mění a já také. A teď jsem momentálně v takovém životním rozpoložení, že je těžké dělat takové plány. Nikdy jsem proti dětem nic neměla, ale jsem sama."

S touto představou dvou zcela odlišných tváří si ráda hraje. "Občas jsem slečnou Sweeet, dívkou Heather. Zároveň tím, kým jsem si přála být - velkou Ditou Von Teese." Která z těchto osobností je jí samotné nejbližší? "Umím hrát roli dominy i femme fatale, ale ve skutečnosti jsem vlastně normální pěkná holka," tvrdí Dita.Dita Von Teese
Frau Dita von Teese
Dita Von TeeseKožené bundičky

21. května 2008 v 16:23

Ashlee Simpson, Ashley Olsen, Sienna Miller.
Chloe Sevigny, Daisy Lowe, Kimberly Stewart.
Gucci Spring 2008: