International Fashion Show na Stylu a Kabo

19. února 2008 v 12:38 |  Akce

International Fashion Show - prestižní módní přehlídka veletrhu Styl a Kabo

Sál plný nadšených hostů, dlouhé široké přehlídkové molo, neobvyklá choreografie, mrazící hudba a osvětlení spolu s krásnými modelkami a modely, kteří předváděli neobvyklé kolekce tuzemských i zahraničních designérů. Tak zhruba těmito slovy by se dala popsat International Fashion Show, módní přehlídka, na kterou hosté jistě dlouhou dobu nezapomenou.

Vyvrcholením druhého dne prestižního mezinárodního veletrhu Styl a Kabo v Brně byl galavečer s názvem International Fashion Show. Zde své práce představili módní návrháři nejen z České republiky, ale i ze zahraničí. Kromě toho byly vyhlášeny výsledky jarní části soutěže TOP STYL DESIGNER.

Rádi bychom vám představili návrháře, kteří v rámci večera International Fashion Show představili svoje kolekce. Sestřih toho nejlepšího z celého večera vám představí naše VIDEO. Kompletní fotogalerie návrhářů vám představíme postupně v následujících článcích věnovaným jarní části veletrhu Styl a Kabo 2008.

Organizátorům jarní části veletrhu Styl a Kabo 2008 se podařilo doladit chybičky a nedostatky z minulých ročníků a proto tato fashion show byla zřejmě nejlepší, kterou bylo možné na veletrzích Styl a Kabo vidět. Velmi zajímavá scéna a originální osvětlení spolu velkoplošnou projekcí a hudbou podtrhující atmosféru a dojem z kolekcí jednotlivých návrhářů dotvářely celkově velkolepý dojem. O choreografii se postaral Yemi, který se svou taneční skupinou JET nejen zatančil, ale také předváděl modely, což přehlídku ještě více oživilo.
Moda.cz: Styl a Kabo 2008, módní přehlídka International Fashion Show, Ivate Řádková
Kromě přestavení kolekcí módních návrhářů byly také vyhlášeny výsledky soutěže TOP STYL DESIGNER jaro 2008. Odborná porota vítězství udělila Zuzaně Sedmidubské za její kolekci "Nostalgie". Speciální cenu obdržela také Petra Balvínová za kolekci "Na rozcestí", která se bude moci zúčastnit největšího evropského veletrhu CPD v německém Düsseldorfu.

Marcel Holubec - kolekce "Paradise, not for me…", Slovensko

Barevnost kolekce představené Marcelom Holubcem byla černo bílá. Z materiálů použil hedvábný elastický satén, organzu, hedvábí, bavlnu, tyl. Hlavní technickou doménou kolekce bylo plisování.

"Chcem žiť, chcem zomrieť, chcem se zas a znova narodiť. Chcem byť sám sebou. Chcem byť malým chlapcom, ktorý sa rád hrá… Kolekci som venoval mame a otcovi."

Kolekci doplnila návrhářka šperků Bety K. Majerníková, textilní návrhářka Zuzana Kubanová a grafický designér Michal Rafaj pod značkou Popular, módní návrhářka Noémi Kolčáková Szakállová a sochař Richard Senesi. Pozadí módní přehlídky dotváří projekce vytvořená Branislavem Vinczem.
Moda.cz: Styl a Kabo 2008, módní přehlídka International Fashion Show, Marcel HolubecCo řekl o své kolekci Marcel Holubec:

"Narození člověka a následně jeho destrukce, je tématem a zájmem, který ve mně pulzuje a prochází jako krev celým mým tělem. Fascinace spočívá ve zrození dítěte, které není při narození ničím a nikým poznamenané. Jeho vzhled a mentalita se začínají měnit vlivem okolního prostředí. Od fyzických až po psychické, častokrát nevědomé aspekty, zanechávají na člověku stopy. V průběhu let se člověk mění. Mění i názor, ať už na svět a okolí, tak na barvy a styl vlastního oblečení, které lidi rozděluje z hlediska národnosti nebo náboženství. Tak jako se narodí nový člověk, tak se ve mně zrodila idea přetransformovaná do outfitu nesoucí toto poselství. Bílá představuje panenství, černá hřích. Bílá je světlo, černá tma. Bílá je láska, černá nenávist…"
Kdo je Martin Holubec:

Marcel Holubec je absolventem VŠVU Bratislava, Ateliér oděvního designu. Už jako student prezentoval své kolekce na významných molech evropských měst a získal také řadu ocenění v mezinárodních soutěžích. V srpnu 2007 získal na veletrhu STYL a KABO titul TOP STYL DESIGNER.

Iveta Řádková - kolekce "Indigo", Česká republika

Kolekce s názvem "INDIGO" byla inspirována krásnou indigově modrou barvou. Je to barva hlubin oceánů a neohraničenosti noční oblohy. Modrá je ústřední linií, která kolekcí protíná. Indigově modrá se dále snoubí s fialovou a zelenou barvou a tím kolekci dodávají vzdušnost a lehkost. Konfrontace barev, střihů a materiálů, jejíž inspirace je především v 80. letech minulého století, vyjadřuje na jednu stranu nezávislost, uvolněnost, hravost bez hranic, a na druhou stranu strohost a direktivitu. Kolekci doplňují klobouky z návrhářské dílny Alešbáry.
Moda.cz: Styl a Kabo 2008, módní přehlídka International Fashion Show, Iveta ŘádkováCo řekla o své kolekci Iveta Řádková:

"Touto kolekcí jsem chtěla ukázat, že tvořivost nemá meze. Jediné, co ji omezuje, jsme my sami."
Kdo je Iveta Řádková:

Charakteristikou tvorby Ivety Řádkové je čistá linie, zajímavé souhry barev a zdánlivě nekombinovatelných prvků. Velký důraz je kladen především na kvalitně zpracované materiály. Iveta řádková pravidelně představuje své kolekce na Fashion Week v Praze a mezinárodních veletrzích módy Styl Kabo v Brně, kde získala také prestižní titul TOP STYL DESIGNER 2003. Své kolekce prezentuje často i v zahraničí, na veletrzích módy v Düsseldorfu, Lipsku, Rize, Talinu či v roce 2006 na Centrobe-Modeshow ve Vídni.

Lukáš Kimlička - kolekce "Iron Maiden", Slovensko

Kolekce Lukáše Kimličky IRON MAIDEN byla vytvořená speciálně pro návštěvníky New Yorku, kteří ji měli možnost shlédnout minulý rok v prestižním klubu Retox. Kolekce je určená pro ženu, která se nebojí být sexy, odvážná a výstřední. Inspirace je čerpána z minimalismu, čistých ploch a architektury železobetonového velkoměsta.
Moda.cz: Styl a Kabo 2008, módní přehlídka International Fashion Show, Ivate ŘádkováKdo je Lukáš Kimlička:

Lukáš Kimlička absolvoval v roce 2007 Vysokou školu výtvarného umění v Bratislavě v ateliéru oděvního designu. Jeho návrhářskou kariéru odstartovalo vítězství v soutěži TOP STYL DESIGNER v roce 2004. Od té chvíle pořádal řadu přehlídek v Bratislavě, Brně, Praze, Vídni, New Yorku, Milánu. Kousky z jeho kolekcí oblékají známé osobnosti, věnuje se stylingu v reklamních kampaních a módnímu editorství. V současnosti pracuje jako módní redaktor v módním měsíčníku EMMA.

Hana Zárubová - kolekce "CHMO 3D 2007", Česká republika

Kolekce Hany Zárubové byla zaměřena na nové střihové modelování, posunutí lidské proporce lehce mimo realitu. Technologie a zpracování vychází z postupů a stylu běžných v poněkud jiné oblasti textilní sféry - čalounění nábytku. Tento specifický styl vzniká ve spolupráce s italskou značkou Kartell. Jako materiál modelů kolekce Hany Zárubové byla použita vlna a kašmír.
Moda.cz: Styl a Kabo 2008, módní přehlídka International Fashion Show, Hana ZárubováKdo je Hana Zárubová:

Hana Zárubová je absolventkou VŠUP v Praze atelieru Oděvního Designu. Během studia získala řadu prestižních ocenění (1. cena soutěž Smirnoff, International Fashion Awards, účast na SIFA v Hong Kongu, 2. cena European Competition of Fashion Design ve Výmaru). V loňském roce vystavovala ve vídeňském Museum Quartier, v prostoru Mánesu v Praze a Berlíně. Společně s dalšími čtyřmi českými návrháři předvedla svou poslední kolekci v rámci akce Czech Bene Fashion v prestižním studiu Milk v New Yorku. Za svou poslední kolekci získala cenu Design Blok 2007 za nejlepší prezentaci módy. Pracuje jako art direktorka české módní značky Pietro Fillipi, vytváří svoje vlastní kolekce pod značkou Chmo a spolupracuje s časopisem Blok.

Yoonhyung Bae - kolekce "Upřímnost", Jižní Korea

Výchozím bodem kolekce nazvané Upřímnost, kterou na Styl a Kabo 2008 Yoonhyung Bae představila, je prolomení hranic dvou různých obrazů - obrazu vnitřního a vnějšího. Soužití těchto obrazů a vliv optické iluze ukazují, že skutečná krása nesmí představovat obraz, který chceme ukázat. V této kolekci se korejská návrhářka Yoonhyung Bae rozhodla vyvrátit nám řadu utkvělých představ o krásných šatech. V kolekci se objevuje několik laserem vystřižených otvorů spolu s útlými liniemi těla modelek. Tato kolekce ukazuje, že skutečná krása překonává dichotomii mužského a ženského prvku také na světle i ve tmě.
Moda.cz: Styl a Kabo 2008, módní přehlídka International Fashion Show, Yoonhyung BaeKolekci návrhářky Yoonhyung Bae charakterizuje snad nejvýstižněji tento citát:

"Lidé jsou jako mozaiková okna; třpytí a září, když slunce svítí, ale když nastane tma, jejich skutečná krása se ukáže pouze pokud mají světlo uvnitř."(Elizabeth Kubler Ross)

Irma Manjgaladze - kolekce "Tajemství ženy", Gruzie

Gruzínská návrhářka Irma Manjgaladze působí v České republice již od roku 2001. Specializuje se na navrhováni a ruční výrobu originálních šperků z drahých kamenů, navrhování šatů, módních doplňků a interiérové dekorace. Exkluzivní šperky značky Ir-Ma měli možnost obdivovat hosté více než stovky módních přehlídek, výstav a charitativních akcí.
Moda.cz: Styl a Kabo 2008, módní přehlídka International Fashion Show, Irma Manjgaladze Irma Manjgaladze spolupracuje s předními českými a zahraničními módními návrháři, účastní se přehlídek předních módních domů a značek. Její jméno je spojeno hlavně se šperky vytvořenámi pro soutěže krásy a Českou Miss.

V loňském roce vytvořila řadu kolekcí, které byly reprezentovány v Čechách a zahraničí: šperky pro finalistky Miss Deaf 2007 Praha, speciální sady šperků pro Českou Miss Lucii Hadašovou na finále Miss Universe i pro I. Českou vicemiss Evu Čerešnákovou na finále světové soutěže Miss Earth 2007 Filipíny.

Antonio García Polez - kolekce "Pozdravy od Karen", Španělsko

Antonio García je jeden z nejproduktivnějších a nejodvážnějších tvůrců nové andaluské generace. Jeho kolekce je nabitá ženskostí a vychází z neobvyklé směsi pohledu do padesátých a osmdesátých let v současném pojetí.
Moda.cz: Styl a Kabo 2008, módní přehlídka International Fashion Show, Antonio García Polez Kolekce "Pozdravy od Karen" je určena pro sezónu jaro/léto 2008 s charakteristickou extrémní výstředností a absolutní estetikou je skutečně nezapomenutelná. Dominantní je černá, béžová, bílá a barva velbloudí srsti s kovovým leskem bronzově zlaté a stříbrné, což dotváří chromatickou náladu. Kolekce je vytvořena z ušlechtilých a avantgardních materiálů: hedvábí s lurexem, lakovaná kůže, bavlněný satén, hedvábná organza, přírodní organtýn, tyl doplněný kovovým vyšíváním.
Důraz je kladen na strukturu materiálu a řasení látek, což dává vyniknout jednobarevným materiálům. Typické pro práci Antonia Garcíi jsou zaoblené siluety, krátké šaty ve tvaru A a objemné sukně. Vzpomínku na padesátá léta připomínají koktejlové šaty s použitím kovu.

Antonio pracuje s novými délkami a je příznačný mistrovským provedením, pro které je tolik uznáván. Kolekci doplňují široké pásky, rukavice z tylu a lakované kůže.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama