Na čínské Velké zdi proběhla velká módní show

23. října 2007 v 13:16 |  Akce

Na čínské Velké zdi proběhla velká módní show

Čínská Velká zeď se v pátek 19. října vůbec poprvé stala dějištěm módní přehlídky, a to italského módního domu Fendi. Na jejím úseku v Ťü-jung-kuan severně od Pekingu se shromáždily slavné čínské hvězdy, aby zhlédly novou kolekci pro jaro a léto příštího roku s dílny legendárního módního návrháře Karla Lagerfelda a Silvie Venturiniové Fendiové.
23.10. 2007 09:09
PEKING - Na zrekonstruovaném úseku zdi 88 modelek předvádělo pestrou směsici kožešin a hedvábí, doplněnou pásky s přezkami a značkovými kabelkami značky Fendi. Velký úspěch sklidily šaty do půl lýtek v jasných i tlumených barvách, oblečené přes šortky, doplněné střevíčky s kulatými špičkami a jehlovými podpatky s páskem kolem kotníků.
Lesku módní přehlídce dodaly nejrůznější celebrity včetně čínské filmové hvězdy Čang C'-i, představitelky hlavní dívčí role v oscarovém snímku Tygr a drak (Crouching Tiger, Hidden Dragon).
"Na této kolekci jsme tvrdě pracovali celý rok," řekla agentuře Reuters návrhářka Siliva Fendiová. "Kam se vydáme příště? Možná na Měsíc, proč ne? Mám pocit, jako bychom uspěli v něčem, co bylo pouhým snem."

Čína začíná být zajímavým trhem i pro luxusní značky

O Čínu projevují ve stále větší míře zájem světové módní salony, usilující o proniknutí na trh v zemi s prosperující ekonomikou. Díky ní spotřebitelé bohatnou a začínají toužit po luxusu.
Velká čínská zeď, která se začala budovat v roce 221 před začátkem letopočtu za vlády dynastie Čchin na ochranu před nájezdníky, je od roku 1987 zařazena na seznam památek světového kulturního dědictví Organizace spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO). Táhne se Čínou v délce více než 6400 kilometrů a ročně ji navštíví asi deset miliónů lidí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama