Filmy, které rozhodně stojí za to vidět

1. září 2007 v 11:50 |  Akce

Filmy, které rozhodně stojí za to vidět

Přichází móda biografických snímků o slavných návrhářích a filmech o módě. Je to snad náhoda? Jisté je, že se jedná o kvalitní díla, která nahlídnou do jejich bohatého života ve světě plného pozlátka, a jak ho vidí zevnitř. Dovíte se něco o módním procesu, jak móda funguje, ale i o soukromí hlavních představitelů.

Módní návrhář Karl Lagerfeld Během jednoho roku se režisér Rodolphe Marconi ani na krok nevzdálil od Karla Lagerfelda. A výsledek? Dokumentární film Lagerfeld Confidential, který mapuje práci a život císaře módy. Rodolpha Marconiho vždy přitahoval Karl Lagerfeld: ,,Stejně jako Madonna nebo Michael Jackson, Karl mi připomínal stejně excentrickou a jedinečnou osobnost, abych mu věnoval rok nebo dva života."

Zajímalo ho také, jestli je Lagerfeld opravdu tak nesympatický, jak se tvrdí. V dokumentu Lagerfelda uvidíte obklopeného celebritami, modelkami, práci a přípravu přehlídek, party, focení nebo o samotě v jeho studiu.

Jedinečným je projekt Lagerfeld Confidential i tím, že při natáčení byl režisér zároveň kameramanem, chtěl zachovat intimitu, a to by se mu s celým týmem nepodařilo.
Z filmu Kletba zlatého květu... Hlavním důvodem, proč byl dokument natočen bylo, že chtěl tvůrce objevit, kdo se opravdu skrývá pod tmavými brýlemi. Nakonec objevil dětskou duši uvnitř Lagerfelda, inteligentního člověka s humorem, plného života, který ho opravdu fascinoval. Hlavní ale bylo zůstat přirozený a být jako Lagerfeldův stín.

Dokument se vysílal už v několika zemích, například na španělském Canal Plus je možné ho zhlédnout 12. srpna.

Vychutnat si můžete i příběh Marca Jacobse, který se na DVD objeví v září. Dokument je nejen o módě, dozvíte se i o místech, kam Marc rád chodí, co ho baví a kde ho můžete potkat. Například miluje vetešnictví a jiné obchody s cetkami. Marc Jacobc et Louis Vuitton je to pravé pro jeho příznivce a pro ty, kteří milují značku Louis Vuitton a chtějí se o ní něco dovědět.
Autor projektu Loic Prigent si dokument o módě vybral z toho důvodu, že je to jedno z nejrychleji měnících se odvětví na trhu a že každý půl rok je o něčem jiném, každá módní přehlídka přináší nové možnosti a jinou perspektivu. Marca Jacobse si zase vybral kvůli tomu, že ho fascinovalo, jak někdo dokáže být tak kreativní a hnát svými nápady tak velký kolos jako Louis Vuitton ze skupiny LVMH.

Je to skvělá příležitost vidět Marca pracovat, jelikož on sám odmítá jakékoliv rozhovory a natáčení.
Dreamgirls... Stejný režisér ale jiný film: Signé Chanel: The Other Project Runway je sice už dva roky starý dokument, ale pro znalce módy nepostradatelný.

Pětidílný seriál vás zaveden do dílen francouzského módního domu Chanel, kde se připravují na show haute couture. Uvidíte práci švadlen, kloboučníků, obuvníků, návrháře Lagerfelda a poslední přípravy pro nadcházející přehlídku.

Vše kolem náročných příprav po dlouhé měsíce až po konečnou přehlídku, která skončí za pouhou půl hodinku.
Audrey Tautou jako Coco Chanel Pokud se chcete přiblížit značce Chanel a její zakladatelce více, počkejte si na film o jejím životě. Film se do kin dostane během příštího roku a hlavní roli bude hrát její krajanka Audrey Tatou. Francouzská režisérka Anne Fontaine slibuje vyprávění o mladé Coco Chanel, ještě před tím, než se stala slavnou. Chce divákům ukázat život, který Coco žila, její chudobu, vnitřní pocity mladé ženy bez vzdělaní, ale osobnost, která dokázala něco, o čem se ostatním ani nesnilo.

Postava Coco Chanel je pro filmaře tak přitažlivá, že se nezávisle na sobě pracuje ještě na dalších dvou projektech. Dánský herec Mads Mikkelsen, který se nedávno stal tváří HM si zahraje hlavní roli, která bude ztělesňovat ruského skladatele Igora Stravinského, který měl s Coco Chanel románek.
Film bude režírovat William Friedkin, pracovní název filmu zní Igor a Coco. Marina Hands bude jeho partnerkou. O tomto filmu se ale už teď dosti spekuluje, jelikož filmy o umělcích bývají v žebříčcích popularity a uměleckého dojmu na posledních místech.

Pokud máte rádi punkovou babičku Vivien Westowood, film o ní je tím pravým. Film bude nahlížet do jejího života a začátku spolupráce se Sex Pistols.

Westwood si prosadila, že se ve filmu musí objevit i scéna z její svatby s Malcolmem Mclarenem. Film bude režírován Brianem Greiserem.
The Golden Age... Vrací se kultovní seriál Sex ve městě, nyní ve velkém stylu na plátna kin. Seriál, který pohltil módní nadšence. Těšte se na Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon, Kristin Davis y Kim Cattrall v hlavních rolích. Samozřejmě se zase objeví v šatech od nejlepších návrhářů, budou mluvit o Pradě, závislosti Carrie na botách od Manolo Blahnika a posledních trendech.

Skvělými filmy, ve kterých hraje móda hlavní roli, je tolik zatracovaná Marie Antoinetta, kterou si můžete pořídit na DVD stejně jako Dreamgirls nebo v kině Warholka a její Edie Sedwick, velká módní ikona.
Soie... Opravdu okázalou podívanou vám zaručí i Kletba zlatého květu, spousta zlata, vyšívání, drahé róby a kostýmy odhalující poprsí, které pobouřily čínský lid. Chvíli si počkejte i na Zlatou Éru s Cate Blanchett, ve které si můžete vychutnat historické kostýmy. A nakonec se těšte na nový film s Keirou Knightley s anglickým názvem Silk, který vypráví o obchodníkovi s hedvábím v 19. století.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ředitelka Ředitelka | Web | 1. září 2007 v 11:51 | Reagovat

Ahoj, nechtěla by ses přihlásit do naší školy čar a kouzel v Krásnohůlkách? Pokud an, tak klikni na web a pošili si přihlášku žáka nebo rpofesora :)) Samozřejmě tento blog je jen jako vstupní hala, učitelé budou mít své učebny na samostatnýhc webech....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama