Marylin

11. června 2007 v 11:49 |  Marilyn Monroe

Marilyn Monroe představuje dodnes nepřekonaný symbol sexy ženy

Když se řekne Marilyn Monroe, vybaví se každému porcelánová pleť, zářivý úsměv, rudá rtěnka a dlouhé řasy mrkací panenky. Pak si vzpomeneme na božské ženské tělo tvaru přesýpacích hodin, laškovný pohled a měkkou houpavou chůzi.

V padesátých letech po ní muži šíleli a nikdo se tomu snad nemůže divit. Sexuálním symbolem je víceméně dodnes a její fenomenální zevnějšek se už pokusilo napodobit mnoho známých celebrit. Nutno říci, že velmi úspěšně, z mnoha zmiňme třeba Madonnu, Gwen Stefani nebo Christinu Aguileru, která na styl MM přímo navázala, takže je vidět, že platinové vlny a rudá rtěnka mají stále mnoho do sebe a pánům se to líbí.

Marilyn nejspíš nikdy nepatřila mezi stydlivky, o čemž svědčí její slavné večerní róby, jejichž odvážný střih ve své době šokoval, pobuřoval, ale zároveň přitahoval. Velké výstřihy sahající téměř k pupíku byly skoro samozřejmostí a stejně tak i lesklé výrazné materiály.

Na druhou stranu musíme přiznat, že tahle americká kráska měla co ukázat, tak proč se za to stydět? Ráda nosila vysoké podpatky, a protože věděla, že při kolíbavé chůzi se přitažlivě kolébají i její zadní partie, zkracovala si vždy jeden podpatek z páru bot o jeden centimetr.

MM se vůbec ráda krásně oblékala a zdobila se pravými šperky. Tuto svou vášeň ukázala i ve filmu Někdo to rád horké, kdy ji její filmový partner Tony Curtis poslal nádherný briliantový náramek. A ve své písni Diamonds are a girl's best friend jasně zpívá o tom, co má doopravdy ráda.

Často se také objevovala v drahých kožešinách, s čímž by nejspíš v dnešní době u ochránců zvířat asi neuspěla. Sbírka jejích bot by směle mohla konkurovat i Sarah G. Parkerové, která jimi je prý doslova posedlá. V Baťově muzeu obuvi v Torontu patří Marilyny botky k jedněm z nejvíce obdivovaných exponátů.

Marilyn Monroe byla legendou už za svého života a i čtyřicet let po své smrti legendou zůstává. Měla originální styl, vpravdě ženský vzhled a muži měli tehdy asi opravdu raději blondýnky…


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hančaaa:o) Hančaaa:o) | 14. listopadu 2007 v 15:48 | Reagovat

Ona je fakticky kráááásnááá:o)

2 agata agata | 24. září 2009 v 14:06 | Reagovat

ahoj  hledam kluka nad10-13let  agatka
lisková  dištak  se ozvi pa pa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama