Styl oblékání Audrey

15. dubna 2007 v 11:47 |  °°°Osobnosti z oblasti módy°°°

Elegantní a tajemná Audrey Hepburn

Vlastním jménem Edda Kathleen Hepburn van Heemsta trpěla za války podvýživou, což se podepsalo na její postavě. Často, aby zahnala hlad, zůstala v posteli a bez přestávky četla. V dospělosti ji možná kvůli problémům z dětství nebo baletu sužovala mentální anorexie, které paradoxně vděčí za to, že se stala prototypem krásy. V době, kdy byla móda plných tvarů a oplácaných žen, se se svou drobnou a téměř dětskou postavou stala symbolem přitažlivosti, šarmu a ideálu. Její vzhled evokoval nevinnost a potřebu ochraňovat. To způsobilo, že ostatní ženy chtěly být jako ona. Drasticky hubly, oblékaly se stejně, zjišťovaly jaký má herečka právě účes, a které šperky nosí. V čem byla Audrey jednou viděna ve společnosti, bleskurychle vymizelo z pultů butiků.
V roce 1953 začala její spolupráce s francouzským návrhářem Hubertem de Givenchy. Navštívila jeho dům módy v Paříži a zapůjčila si pro film Sabrina několik modelů. Stala se díky jeho jednoduchému chlapeckému stylu módní ikonou. Givenchyho oblečení perfektně vystihlo její drobnou postavu a dodalo jí styl. Ona pak na plátnech kin přímo zářila a ženy začaly stejně jako ona nosit krátké vlasy, které do té doby byly v podstatě tabu. Jejich spolupráce vytvářila ojedinělý styl, který skvěle korespondoval také s její osobnosti. Audrey vděčíme za módnost krátkých černých šatů, černého roláku a dalších zajímavých kousků.

Sice několik žen v 50. letech začalo nosit pohodlné balerínky, ale teprve, když je na svou nožku obula Audrey a vykročila do světa, staly se hitem. Ženy je nakupovaly jako šílené a každá je chtěla mít. Dokonce i milovnice podpatků se vzdaly svých oblíbených botek a obuly něžné a placaté botičky. Její šatník vyznával jednoduchou eleganci a nositelný je dodnes. Stále se najde mnoho žen, které i v dnešní době nacházejí u této nádherné ženy inspiraci.
Audrey Hepburn je považována za jednu z nejkrásnějších a nejstylovějších hereček své doby, a podle výsledů ankety časopisu New Woman z letošního roku, dokáže to i dnes "natřít" mladým kráskám. Uvedený časopis hledal odpověď na otázku, zda byly hezčí ženy v minulosti nebo nyní. Bylo osloveno 5000 žen, které se shodly, že přitažlivější jsou bezesporu ženy z filmů pro pamětníky. Audrey byla jednoznačně zvolena jako nejkrásnější ženy všech dob, což mluví za vše. Stále je ikonou pro ženy jakéhokoli věku a mnoho z nás se snaží oblékat nebo vypadat podobně jako ona. Její záře nehasne, i když už mezi námi není. Září dál a stále má své obdivovatele a obdivovatelky. Do světa módy přinesla hodně a také poukázala na nesmrtelnou a trvalou módu. Díky své jednoduché eleganci se zapsala do módních dějin.

Jako dcera baronky podědila tato kráska jistou grácii. Noblesa je znát také u její záliby v lehkých šátcích, které učarovaly celému světu. Módní a vysoce elegantní jsou dodnes. Ráda také nosila čelenky, které podtrhovaly její nevinný vzhled. Zamilovala si výrobky Vuittona, protože dokázala ocenit, že je rozdíl ve věci, kterou vyrobí stroj a kterou lidská ruka. Uměla vidět umělecké dílo, které bylo výsledkem dlouhé práce a ne jenom kus - kabelku či sukni. Uchvácena byla šperky z Atelieru Marangoni, které se vyráběly z pestrobarevného křišťálového skla a imitací perel a kamenů společnosti Swarovski. Často je nosila, a když uviděla novou kolekci, nedokázala odolat.

Nosila ráda klobouky a hedvábné rukavice. Uměla se stát malou dívenkou i sexy ženou. Byla to kráska mnoha tváří, které slušelo vše, co oblékla. Mohla si dovolit chlapecký a rozverný účes, ale také elegantní drdol. Byla vždy přitažlivá a tryskalo z ní charisma. Nikdo ji nezná jako ženu ve vyzývavém oblečení, ale jako dámu s prvotřídním vkusem. Byla to distingovaná žena, která věděla, co podtrhne její přednosti. Její vkus byl opravdu excelentní a stojí za uznání.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Klára Klára | 24. února 2008 v 19:26 | Reagovat

jachauuuu---milujeme šukání

2 Charli Charli | E-mail | Web | 15. listopadu 2011 v 18:33 | Reagovat

Já chci taky takovej bloooog:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama