Duben 2007

Boty Hollywould

26. dubna 2007 v 7:17

Kolekce dámských bot Hollywould

$174.00$174.00 _2$174.00 _3
$187.00$187.00_2$187.00_3
$196.00$196.00_2$196.00_3
$198.95$198.95_2$198.95_3
$198.96$198.96_2$198.96_3
$218.95$218.95_2$218.95_3
$218.96$218.96_2$218.96_3
$219.00$219.00_2$219.00_3
$248.95$248.95_2$248.95_3
$248.96$248.96_2$248.96_3
$287.00$287.00_2$287.00_3
$298.95$298.95_2$298.95_3
$348.95$348.95_2$348.95_3
$378.95$378.95_2$378.95_3

Školní uniformy v ČR???

17. dubna 2007 v 18:43 Fashion news

Ministerstvo školství dalo zelenou školním uniformám


Uniformy ve školách se staly realitou. České dívky na základních a středních školách nastoupí v uniformách do školy již od září 2007. Uniforma pro kluky zatím nemá svou podobu. O návrháři a finálním modelu se rozhodne nejpozději do konce dubna. Daňové poplatníky budou školní uniformy stát více než 25 miliard korun ročně, což představuje pětinu rozpočtu Ministerstva školství.


Poté, co se řada škol na popud vlastních studentů rozhodla odhlasovat si nošení školních uniforem, přistoupilo k této problematice komplexně i Ministerstvo školství, a ve výběrovém řízení vybralo návrháře školních uniforem, Petra Krejčírka. Z předložených návrhů si již sami studenti v rámci celostátního školního referenda vybrali vítězný projekt. Zatím je rozhodnuto pouze o modelu dámských uniforem. O tom, kdo získá zakázku na návrh uniforem pro kluky a zakázku na výrobu uniforem v hodnotě přes 25 miliard korun ročně, má ministerstvo rozhodnout do konce dubna.

Rozhovor s vítězem Petrem Krejčírkem:

Víťazný model dievčenskej uniformyRedaktor: Jak moc jste byl při navrhování školních uniforem vázán představami Ministerstva školství, které byly definovány v podkladech pro výběrové řízení?

Petr Krejčírek: Základním omezujícím prvkem byl především požadavek Ministerstva školství na nízkou cenu finálního produktu. Proto veškeré návrhy vycházejí z minimalistické vize. Ve srovnání s jinými konkurenčními návrhy, které jsem následně po ukončení výběrového řízení spatřil, se mi podařilo snížit množství materiálu na jednu třetinu. To bylo podle mne rozhodujícím faktorem, proč byly jako vítězné zvoleny právě moje návrhy.

Redaktor
: Které vlastní vize jste do navržených modelů promítl?

Petr Krejčírek: Česká populace stárne. Mladí lidé odkládají těhotenství na neurčito. Přitom zodpovědností každého mladého člověka by mělo být postarat se o to, aby naše populace začala konečně opět mládnout. Chtěl jsem této vlastenecké myšlence také napomoci. Proto je celá série modelů navržená v sexy duchu, který zajistí stimulaci libida u mladých lidí.


Redaktor: Máte zájem zúčastnit se i druhého výběrového kola, ve kterém se rozhodne o návrháři a návrhu modelu uniformy pro kluky?

Petr Krejčírek: Ano.

Redaktor: Proběhlo referendum mezi školáky, které z několika vašich návrhů vybralo vítězný projekt. Dívky by tak školní uniformy mohly začít nosit již od začátku dalšího školního roku. Jste spokojen s finálním výběrem modelu?

Petr Krejčírek: Mně se líbí všechny moje modely, proto spokojen jsem.

Názory školaček / studentek na vítězný model uniformy:

Redaktor: Líbí se Vám vítězný návrh uniformy?

Klára Nováková, ZŠ Kladno, 7. třída:
Jsem ráda, že se konečně setřou třídní rozdíly u nás ve třídě. Už se Šárka nebude moci vytahovat džínami od Anastasia. Moji rodiče prostě na nákup v St.Oliver nemají.


Nikola Jezevčíková, Gymnázium Rakovník, 2. ročník:
Uniformy jsou sexy. Nejvíce jsem se bála, že budeme muset nosit nějaké hnusné hadry. Ale uniforma vypadá bezvadně a myslím, že v ní někoho i sbalím.

Kristián Sabko, SPŠS Praha, 3. ročník:
Holkám to bude v uniformách fakt slušet. Máma však říkala, že netuší, jak se soustředíme na výuku, když tam budou běhat holky s holým zadkem, a že jim ještě navíc nastydnou ledviny. Těmto věcem já ale nerozumím. Medicínu jít studovat nechci.

Návrhy Petra Krejčírka, které zvítězily ve výběrovém řízení Ministerstva školství

Školní uniforma č. 1Školní uniforma č. 2Školní uniforma č. 3
Školní uniforma č. 4Školní uniforma č. 5Školní uniforma č. 6


Podpatky- fenomen dnešní doby

17. dubna 2007 v 18:34 Fashion history

Podpatky se staly opravdovým fenoménem dnešní doby


Stát se větším a silnějším, ať už fyzicky nebo profesně. To je přání každého z nás. V síle a velikosti se odedávna vidí úspěch. Velké společnosti hodnotíme jako spolehlivé, vysoké stavby nazýváme zázrakem techniky, velkoobchody mají "velkoodbyty" a tak dále. Tento zákon o velikosti ale neplatí jen ve stavitelství a ekonomii. Lidé mají předsudky i o fyzických vlastnostech lidského těla. Vysokému člověku snadněji svěříme svou důvěru, jestliže potřebujeme pomoci, je-li to ale náš konkurent nebo nepřítel, máme z něj větší strach. Nejen pro tyto vlastnosti vysokých lidí se člověk už od nepaměti snaží zvýšit svou postavu. K tomu si vynalezl pomocníka, který je už dnes například pro dámy nepostradatelnou součástí módního šatníku. Jsou jím podpatky nebo zvýšené podrážky bot.

Zrození boty
Kdy přesně se lidé začali obouvat, můžeme dnes jen těžko zjistit. Nejstarší stopy po obuvi našli archeologové na nástěnných malbách ve skandinávských jeskyních. Tyto první umělecké výjevy pravěkých lidí pocházejí z období mezi lety 15 000 - 10 000 př. n. l. Boty pravděpodobně vymysleli lidé ze studených oblastí. Jejich forma byla primitivní. První boty vyráběli z jakýchsi kousků kůže, která pokrývala celé chodidlo. Kůžičky byly na nohu připevněny pomocí tenkých pásku nebo řemínků. Na tomto sytému výroby byly vyráběny sandály v teplých oblastech a uzavřené boty v oblastech chladných.

První známky zvýšené postavy
Povyšování lidí začalo v době antiky. Tzv. koturny zde sice nazouvali zatím jen herci a to z praktických účelů, ale už tenkrát výrazně pomohly k prodloužení postavy. Byly to jakési "nazouváky" se širší dřevěnou podrážkou. Optické zvýšení hercovy postavy mělo symbolizovat nadpozemskou bytost. Obyčejní Řekové obouvali sandály, které však doma odkládali. Nošení sandálů doma bylo považováno za rozmazlenost a ve Spartě bylo dokonce zakázáno. V Římě obuv symbolizovala určitou příslušnost ke společenské třídě. Povyšování však v módě nebylo. Třídní rozdíly byly většinou v použitých materiálech nebo v pevnosti a zpracování obuvi.
ČínaSýrieBenátky
Koturny
Koturny se staly oblíbenými, doslova nenahraditelnými, až v době gotiky. Ve 12. až 14. století nosila tyto podivuhodné boty šlechta a panstvo jako obvyklou módní špičatou obuv. Neobešli se však bez pomoci služek a komorných, které je při chůzi přidržovali, protože pohyb na těchto (nebojím se je tak nazvat) "chůdách", byl skutečně nepohodlný, mnohdy i nebezpečný. Vyjít však na ulici bez nich, znamenalo ve středověku také velké nebezpečí, a to pro šaty. V této době totiž stále nefungovala kanalizace a veškeré splašky se vypouštěly na dlažbu. Hrozilo tak znečištění jak obuvi, tak oděvu. Zvýšení postavy tak stále ještě zůstává praktickou záležitostí. K rozlišení stavovských rozdílu tak slouží délka špičky bot. Stejně jako u oděvu se i u obuvi museli dodržovat v tomto případě "obuvní pořádky". Knížata a princové směli mít špici dlouhou dvě a půl chodidla, vyšší šlechta dvě, rytíři jen jedno a půl chodidla, bohatí lidé si směli prodlužovat obutí o délku jednoho chodidla a chudí jen o půl délky stopy.
Král Slunce na podpatcích
V období renesance zůstávají boty stále bez podpatků. Ty se v pravém slova smyslu objevily až v době vlády "Krále Slunce" (17.století). Do módy je prý dokonce uvedl sám panovník Ludvík XIV. Zřejmě byl menší postavy a snažil se tak dohnat, co mu příroda nenadělila. Zde můžeme vidět první známky skutečného povyšování v oblasti lidské výšky. Královy podpatky měly prý dokonce kontrastní barvu k ostatnímu oblečení, většinou však červenou.
Francie, 1670Německo, 1710
Ženy podlehly
Kouzlu podpatků však propadly především ženy, a to právě v období baroka a rokoka. Dámy zjistily, že podpatky dodávají tělu určitou eleganci a pomáhají ho tak stylizovat do líbivější siluety. Navíc, se zkrácením sukně a nošením krinolíny, se boty stávají důležitým doplňkem, na který je kladen mnohem větší důraz než dříve.
Dámská obuv v letech 1700 – 1710Dámská obuv v letech 1700 – 1710Dámská obuv v letech 1700 – 1710
Inspirace antikou
Období empíru a biedermeieru se vyznačuje nízkou obuví téměř bez podrážky, natož podpatku. Nosily se hluboce vykrojené ploché střevíčky nebo šněrovací boty. V mužském obouvání se stává převratným vynálezem obuv zvaná "perka"- hladká kožená bota bez šněrování.

Sukně kratší, podpatky vyšší
Meziválečné období přináší revoluční zkracování sukní. Obuv a punčochy se stávají mnohem důležitějšími doplňky než v minulosti. V módě byly elegantní střevíce doplněné sponou na polovysokém štíhlém podpatku.

Každým rokem "nová výška"
Podpatek se od dob vzniku obuvi stal nejčastějším místem módních změn v obuvnictví vůbec. Každou chvíli je v módě jiný tvar a výška. Barva a materiál jsou až druhořadými kritérii. Co je v dnešní době ještě vkusné a co je příliš? Hranice mezi těmito pojmy se mnohdy stírají. Ženy, a nejen ty, mají tak mnohdy starosti, jestli boty, které si koupily vloni, smějí vzít letos. Jak řešit toto dilema, jestliže nemáte na to kupovat si každý rok nový "obuvník"? Pořídit si klasiku. Například černá je vždycky v módě a kůží také nic nezkazíte. Výška průměrného podpatku bývá okolo 4 až 5 centimetrů. Při výběru boty je ale důležité, jak kopíruje tvar nohy a také, jak na nohu "padne".

Jak to dnes chodí
Tak se mi zdá, že ani dnešní doba není daleko od mučení. Do módy se zpět dostaly vysoké podpatky, které už tak hubeným a vysokým modelkám ještě vylepšují postavu. Běžná žena se tak marně snaží dohonit chůzí v botičkách podle poslední módy, ty ale nejsou vždy podle zásad zdravého způsobu života. Kožené boty na vysokých podpatcích se zúženou špičkou, které byly donedávna velice módní, nejsou zrovna pohodlné ani zdraví přispívající. Stejně jako letní sandálky na vysokých platformách, které mají být v módě teprve letos. Co na plat, móda si říci nedá. Stále si kvůli ní budeme ničit těla v domnění, že jsou krásnější, přitažlivější, zkrátka neodolatelná.Šatičky ve stylu retro

16. dubna 2007 v 19:15

Retro hit: Šatičky ve stylu sixties

Retro hit: Šatičky ve stylu sixties

Disko móda

16. dubna 2007 v 19:08

To pravé disko začíná, holky!

To pravé disko začíná, holky!
Styl, který jsme před několika málo lety považovaly za trapný, nevkusný a »díkybohu, že je za námi«, je zpět! Začalo to nenápadným a plíživým návratem legín a volných topů, končí to flitrovými kabelkami. Jak ale vypadat trendy a sexy, aniž byste připomínala Heidi Janků v době své největší slávy?

Lindsay Lohan

16. dubna 2007 v 16:37

Style Lindsay


Kolekce Manolo Blahnika pro rok 2007

16. dubna 2007 v 16:15

Manolo Blahnik - jarní kolekce pro tento rok


Kvalita, nadčasovost, sexy design, to jsou boty od světoznámého návrháře Manola Blahnika. Škoda, že jsou jen pro ženy, které si je mohou dovolit.

Botičky z nové kolekce Manola Blahnika vás na první pohled zaujmou svou dokonalostí. Na první pohled z nich vyzařuje pohodlnost a originalita. Blahnik do jarní kolekce zařadil zvířecí vzory, ruční výšivky a různá další zdobení, která se na botách skvěle vyjímají. Posuďte sama, zda byste si mezi takovými skvosty taky nevybrala? V tom případě už ale začněte šetřit, protože cena takových bot se pohybuje kolem 10 tisíc korun a ještě i mnohem výš.
Materiál
Převážně kůže, semiš, ale i látka podšitá kůží. Velmi často se objevují zvířecí vzory (např. gepard, had, krokodýl apod.) a lakovaný povrch.

Tvar
Špička je u lodiček mírně zakulacená nebo široká a oblá. U některých lodiček se objevuje špička mírně otevřená.

Podpatek, když vysoký, tak štíhlý. Malé podpatky jsou většinou zeštíhlené a kolem 4 cm nebo úplně nizoučké a široké.

Ozdoby
Hrubou nití vyšívané ornamenty s korálky. Zdobení nijak boty neruší, právě naopak ladí buď se základní barvou, nebo je vytvořeno z lesklých nití a korálků. Na některých typech bot najdeme i velké kovové přezky.

Barva
Černá, hnědá, béžová, bílá, potom kombinace hnědé a béžové nebo černé a bílé. Nápadně a sexy působí boty zlaté nebo stříbrné či jasně červené. Kdo má rád barevnější odstíny, tak může vybírat z bot v jemně pastelových barvách - lososová, růžová, žlutá, zelená.


Pro lepší představu ......"unikáty" Manolo Blahnika:


Miniaturní chodidla Číňanek

16. dubna 2007 v 15:54 Fashion news

OBRAZEM: Miniaturní chodidla Číňanek

Kliknutím fotografii zvětšíte.Botičky jako na panenku.

Podle legendy se v Číně před tisícem let jeden z panovníků dynastie Tang, zamiloval do konkubíny, která si kvůli tanci stahovala chodidla hedvábnými šátky, aby měla nožky co nejdrobnější. Stala se tak vzorem ženské krásy a od té doby mnoho čínských žen prošlo složitým lámáním kostí na chodidle, aby mohly nosit tradiční čínské boty.
Ač se to zdá nemožné, jsou tyto boty velké jako krabička cigaret.
Šestaosmdesátiletá žena ukazuje svá chodidla, na kterých jí v šesti letech byly zlomeny čtyři prsty a bolestivě obmotány srůstaly do tvaru "lotosového květu".

Omotávání nohou je nutností, jinak by "nedržely".

Hvězdy,které tvoří

15. dubna 2007 v 18:33 Fashion news

Hvězdy, které propůjčily svou tvář módě

Že se na nás z plakátů oděvních značek usmívají české herečky, to už jsme si zvykli. Začalo to Aňou Geislerovou v kampani pro C&A, pak jsme v obchodech oděvního giganta začali vídat tvář Lindy Rybové a za výlohou oční optiky nám herečka a zpěvačka Lucie Vondráčková v originálních brýlích oznamuje, že: "Poslouchá jen vítr a svého optika."
Módní firmy pochopily sílu známé tváře a využily ji naplno. V zahraničí to není nic nového, tam je zase revoluční jiný moment. Málokdo by si asi před pár lety pomyslel, že by superhvězda Madonna byla ochotná spolupracovat s víceméně masovou značkou H&M, ale stalo se.
V reklamním klipu, který ohlašoval tuhle nečekanou spolupráci, si bere Madonna do "práce" hezkou mladou Asiatku, která přijde v kostkované minisukni a prošívané vestě, a když s ní Madonna skončí, je z ní elegantní kočka v černých šatech. A černá je taky letošním hitem této kolekce.

Rytmus osmdesátých let

Takže oblíbená značka H&M si pro nás letos připravila velkolepou show, kde je ústřední hrdinkou náročná královna popu. Ta nové kolekci pod názvem "M by Madonna" propůjčila nejen svou tvář a nafotila všechny fotky, ale modely i navrhla! A proč? "Protože konfekce nemusí a nesmí být nudná! Móda musí být osobitá a hravá. Ulice má oblékat svět!" Podle svých slov pak vzala tužku do ruky a kreslila a kreslila, dokud nevznikly všechny návrhy. Modely jsou originální, nespoutané a přitom ženské i elegantní.
Černobílá variace zahrnuje upnuté blůzičky, ještě upnutější kalhoty, stejně jako stylové "malé černé" a hit letošního jara - bílý baloňák ke kolenům. Madonna ve svých modelech vypadá jako sexy sekretářka, filmová hvězda na cestách i jako disko holka osmdesátých let. Inspirovat se můžete i vy. Upnutější linie ale volají po vysportovaném těle. Takže nejdřív do posilovny a pak teprve do H&M!
MADONNA PRO H&M
Mezinárodní módní gigant H&M a jeho hlavní návrhářka Margareta van den Bosch se spojili s popovou královnou Madonnou a vytvořili sérii oblečení a doplňků, které v březnu 2007 dorazily do všech obchodů této značky po celém světě. Kolekce "M by Madonna" odráží zpěvaččin vlastní a výrazný styl, který spíš trendy tvoří, než by se jimi řídil.Ve francouzském stylu

Mango je smyslná móda pro mladé a odvážné ženy. Asi proto je tváří firmy pro letošní rok krásná francouzská herečka Milla Jovovich. Představitelka odvážných a neohrožených bojovnic z Pátého elementu nebo Johanky z Arku vyměnila laserovou zbraň i středověký meč za kabelky s ozdobnými přezkami a nafotila velmi ženskou kolekci pro MNG. A nemuseli ji ani přemlouvat. Stačilo ukázat pár modelů a herečka se do nich nadšeně oblékla! Propůjčila jim proslavený francouzský šarm a výsledkem je hravý styl s velmi ženskými liniemi.
Propnutá sáčka trochu ve stylu Coco Chanel, fantastické baloňáky, úzké sukně nad kolena, cigaretové kalhoty a vysoké podpatky ke všemu. I k pánskému nátělníku a džínám. Když tenhle ryze pánský model oživíte ještě blyštivou kravatou, budete od Milly Jovovich k nerozeznání. Koneckonců herečka nosí značku MNG ráda nejen na přehlídkách, ale i v civilu. A když může být sexy ona, proč ne vy?
MILLA PRO MANGO
Španělská módní značka Mango si za svou tvář vybrala herečku, modelku a zpěvačku Millu Jovovich. Narodila se v roce 1975 na Ukrajině, ale skvělou kariéru udělala na západě. Mango si ji vybralo proto, že "Milla je obrazem ženy, kterou si přejeme oblékat. Je moderní a je to osobnost se zdravým sebevědomím."

Nové tóny módy

Rebelská zpěvačka Anastacia měla v módě jasno už dávno! Provokovat ženskostí a neotřelostí! Své oblečení nejen na koncerty si tahle sexy dračice navrhuje už roky, zpočátku si je dokonce i sama šila. To ještě vystupovala jako tanečnice ve videoklipech Salt-N-Pepa. Jak začala ohromovat svět svým hlasem, přestala šít a jen si sama kreslila do šuplíku. Ne nadarmo. Její modely se dostaly ke kreativnímu řediteli s. Oliver a nová Anastaciina kariéra mohla začít. K práci módní návrhářky se podle svých slov dostala v pravou chvíli. Už dlouho měla pocit, že by s módou, respektive normální módou pro běžný život žen měla něco udělat. Ačkoli výstřelky světových návrhářů jsou úžasné, v praktickém životě bývají většinou nenositelné. Když se tedy nabídla spolupráce s módní značkou s. Oliver, Anastacia neodmítla.
Vznikla kolekce plná ženskosti, elegance, klasiky a živelnosti. Jejím cílem není být vyzývavá, ale smyslná. Vše včetně barev, materiálů i vzorů je v dokonalé harmonii a souladu stejně jako Anastaciiny písně. Až příště zabloudíte do butiku s. Oliver, možná uslyšíte šaty zpívat…
ANASTACIA PRO S. OLIVER
Popová hvězda a odvážná žena, která vyhrála svůj boj s rakovinou - Anastacia - se podílela na návrzích kolekce pro německou oděvní značku s. Oliver. Butiků této značky je po Evropě asi 1000, takže není těžké na Anastaciiny výtvory narazit.

Pro sebevědomé ženy

To herečka Dana Morávková šaty sice nenavrhuje, zato je umí nosit a velice jí sluší ženské elegantní modely. I proto se stala tváří značky Debenhams, pro kterou nafotila kolekci uhlazených i romantických modelů zdůrazňujících ženskost a noblesu. A co sama ráda nosí?
Jakému stylu osobně dáváte přednost?
Záleží samozřejmě na příležitosti, pro kterou si vybírám oblečení. V podstatě mi ale nejvíc vyhovuje ležérní elegance. Nic moc usedlého, oblečení musí mít nápad, být něčím originální a zároveň ženské. Taky miluji boty a zajímavé doplňky.
Kdy jste si naposledy něco na sebe koupila?
Abych řekla pravdu, ráda si občas něco koupím, třeba jen šátek nebo zajímavou bižuterii. Teď jsem si ale dlouho nic nekoupila. Vlastně ano, asi před měsícem boty!
A bez čeho se na jaře určitě neobejdete?
To jste mě trochu zaskočili, ještě jsem nestihla se poohlídnout po buticích, co se vlastně nosí. No ale já mám ráda bílou barvu, takže si určitě pořídím bílý jarní kabátek. Asi ve stylu francouzského baloňáku.
DANA MORÁVKOVÁ PRO DEBENHAMS
Česká herečka fotila módní kolekce pro obchodní dům Debenhams letos už potřetí. "Jako profesionální modelka bych se ale živit nemohla," říká. "Můj život naplňuje spíš divadlo a
film."


Sázka na krásu

Oblíbený módní dům C&A sází na známé tváře už dlouho. Po herečkách Anně Geislerové, Lindě Rybové a Tereze Brodské přišla na řadu top modelka Petra Němcová. A proč právě ona? Protože Petra vypadá jako jedna z nás. Žádné hvězdné manýry, žádná póza, prostě jen krásná holka od vedle. Navíc milá. A jako taková nám odpověděla na tři módní otázky. I přesto, že měla za sebou náročné focení pro C&A, na kterém předvedla letošní trendy plné kalhotových kostýmků, projmutých kabátků, šatů s puntíky a výšivkou.
Jakému stylu osobně dáváte přednost?
Oblečení musí být hlavně pohodlné a nositelné. I když mám ráda originalitu, extravagance za každou cenu není nic pro mě. Navíc i když to bude znít divně, sama vím, že pohoda a krása vychází zevnitř. Takže když se budete cítit dobře, můžete vypadat nádherně i v teplákách.
Kdy jste si naposledy něco na sebe koupila?
Už dlouho nic. Mám teď tolik práce se svou nadací Happy Hearts Fund, s focením, že na pobíhání po obchodech nezbývá čas, energie a vlastně ani nálada.
A bez čeho se na jaře určitě neobejdete?
Asi bez nějakého tenkého saka a bez džín. Na pobíhání úplně ideální. Ale kdy si je pořídím, nevím. Možná to budu muset odložit do léta a nakonec si koupím žabky…
PETRA NĚMCOVÁ PRO C&A
Na plakátech této značky už jsme v minulých letech viděli herečky Aňu Geislerovou, Lindu Rybovou i Terezu Brodskou. Letos poprvé je u nás tváří C&A modelka, a hned světově známá. Petra Němcová nafotila tuto kampaň ve Vídni s fotografem Martinem Andorferem.

Ve stylu šedesátých let

15. dubna 2007 v 18:19
Herci z muzikálu Rebelové by se letos na jaře mohli ve svých kostýmech klidně vydat mezi lidi. Móda šedesátých let je totiž zpět a retro modely i líčení budeme potkávat na každém kroku.

Romantická dáma
Lucie tančí v úpletových romantických šatech s balonovou sukní, tenkém svetříku a střevíčcích s kulatou špičkou. Nemohou chybět masivní šperky a hlavně - obrovské sluneční brýle.
Saténová
Rozevlátý saténový top svým vzorem přesně odpovídá módě 60. let. Doplňte ho bederním páskem z velkých plastových kruhů a malou klasickou kabelkou.
Líčení ve stylu 60. let vykouzlíte silnými linkami na horním víčku, světlými stíny na dolním víčku a velmi světlou rtěnkou.
Ledová královna

Volné šaty potlačují ženskou siluetu - jsou střiženy do jednoduchého A. Doplňte je malou kabelkou s výrazným detailem a dlouhou jemnou šálou.
Geometrie

Samá kola - tvoří vzor na šatech kimonového střihu i velký náhrdelník. A bez střevíčků s otevřenou špičkou se letos neobejdeme.
Neonky

Šátková čelenka a culík mírně na stranu a z Lucie je hned dvojnice Heleny Vondráčkové ze starých videoklipů. Sako s balonovými tříčtvrtečními rukávy zdobí masivní brož.
Twiggy

Velmi ženská šedesátá léta přivedla na svět tuhle jemnou siluetu: vytvoříte ji kabátkem do "áčka", legínami a balerínkami. Dokreslete velkou kabelou a složitým drdolem.

Trendy jaro-léto 2007

15. dubna 2007 v 18:09 Fashion news

Okoukněte jarní a letní módní trendy!


Olsenky

15. dubna 2007 v 17:58
Mary-Kate a oblečení co měla na sobě při filmu New Yourk Minute:Ashley a její oblečení co nosí po venku:
Ashley:
Mary-Kate a Ashley co často nosí a včem se cítí dobře:
Ashley u benzinky:
Ashley
Mary-Kate a její oblečení po venku,do města na nákupy,....
Mary-kate a ashley do bazénu krásný plavky a kraťase
Ashley a její oblečení co nosí jen tak:

Doplňky podle olsenek
Naušnice

Korále

Brýle

Boty
Kabelky

Neon je zpět!

15. dubna 2007 v 17:54 Fashion news

Bláznivé odstíny růžové, žluté, oranžové a nepřehlédnutelné tóny modré a zelené slavili svou velkou éru v sedmdesátých letech v dobách diskoték a v mocných a přepychem přetékajících osmdesátých letech. Letos je křiklavá paleta zpět.

Mezi béžovými, bílými a černými modely září neónové barvy jako hvězdy, které modelky a s nimi celá přehlídková mola přímo rozzářily. Návrháři představili na jaro a léto celé kreace nebo jen lákavé doplňky v křiklavých odstínech. Troufnete si?

Styl oblékání Audrey

15. dubna 2007 v 11:47 °°°Osobnosti z oblasti módy°°°

Elegantní a tajemná Audrey Hepburn

Vlastním jménem Edda Kathleen Hepburn van Heemsta trpěla za války podvýživou, což se podepsalo na její postavě. Často, aby zahnala hlad, zůstala v posteli a bez přestávky četla. V dospělosti ji možná kvůli problémům z dětství nebo baletu sužovala mentální anorexie, které paradoxně vděčí za to, že se stala prototypem krásy. V době, kdy byla móda plných tvarů a oplácaných žen, se se svou drobnou a téměř dětskou postavou stala symbolem přitažlivosti, šarmu a ideálu. Její vzhled evokoval nevinnost a potřebu ochraňovat. To způsobilo, že ostatní ženy chtěly být jako ona. Drasticky hubly, oblékaly se stejně, zjišťovaly jaký má herečka právě účes, a které šperky nosí. V čem byla Audrey jednou viděna ve společnosti, bleskurychle vymizelo z pultů butiků.
V roce 1953 začala její spolupráce s francouzským návrhářem Hubertem de Givenchy. Navštívila jeho dům módy v Paříži a zapůjčila si pro film Sabrina několik modelů. Stala se díky jeho jednoduchému chlapeckému stylu módní ikonou. Givenchyho oblečení perfektně vystihlo její drobnou postavu a dodalo jí styl. Ona pak na plátnech kin přímo zářila a ženy začaly stejně jako ona nosit krátké vlasy, které do té doby byly v podstatě tabu. Jejich spolupráce vytvářila ojedinělý styl, který skvěle korespondoval také s její osobnosti. Audrey vděčíme za módnost krátkých černých šatů, černého roláku a dalších zajímavých kousků.

Sice několik žen v 50. letech začalo nosit pohodlné balerínky, ale teprve, když je na svou nožku obula Audrey a vykročila do světa, staly se hitem. Ženy je nakupovaly jako šílené a každá je chtěla mít. Dokonce i milovnice podpatků se vzdaly svých oblíbených botek a obuly něžné a placaté botičky. Její šatník vyznával jednoduchou eleganci a nositelný je dodnes. Stále se najde mnoho žen, které i v dnešní době nacházejí u této nádherné ženy inspiraci.
Audrey Hepburn je považována za jednu z nejkrásnějších a nejstylovějších hereček své doby, a podle výsledů ankety časopisu New Woman z letošního roku, dokáže to i dnes "natřít" mladým kráskám. Uvedený časopis hledal odpověď na otázku, zda byly hezčí ženy v minulosti nebo nyní. Bylo osloveno 5000 žen, které se shodly, že přitažlivější jsou bezesporu ženy z filmů pro pamětníky. Audrey byla jednoznačně zvolena jako nejkrásnější ženy všech dob, což mluví za vše. Stále je ikonou pro ženy jakéhokoli věku a mnoho z nás se snaží oblékat nebo vypadat podobně jako ona. Její záře nehasne, i když už mezi námi není. Září dál a stále má své obdivovatele a obdivovatelky. Do světa módy přinesla hodně a také poukázala na nesmrtelnou a trvalou módu. Díky své jednoduché eleganci se zapsala do módních dějin.

Jako dcera baronky podědila tato kráska jistou grácii. Noblesa je znát také u její záliby v lehkých šátcích, které učarovaly celému světu. Módní a vysoce elegantní jsou dodnes. Ráda také nosila čelenky, které podtrhovaly její nevinný vzhled. Zamilovala si výrobky Vuittona, protože dokázala ocenit, že je rozdíl ve věci, kterou vyrobí stroj a kterou lidská ruka. Uměla vidět umělecké dílo, které bylo výsledkem dlouhé práce a ne jenom kus - kabelku či sukni. Uchvácena byla šperky z Atelieru Marangoni, které se vyráběly z pestrobarevného křišťálového skla a imitací perel a kamenů společnosti Swarovski. Často je nosila, a když uviděla novou kolekci, nedokázala odolat.

Nosila ráda klobouky a hedvábné rukavice. Uměla se stát malou dívenkou i sexy ženou. Byla to kráska mnoha tváří, které slušelo vše, co oblékla. Mohla si dovolit chlapecký a rozverný účes, ale také elegantní drdol. Byla vždy přitažlivá a tryskalo z ní charisma. Nikdo ji nezná jako ženu ve vyzývavém oblečení, ale jako dámu s prvotřídním vkusem. Byla to distingovaná žena, která věděla, co podtrhne její přednosti. Její vkus byl opravdu excelentní a stojí za uznání.

Sienna Miller

15. dubna 2007 v 11:39

Stylově dokonalá Sienna Miller


Herečka Sienna Rose Miller se narodila 28.12.1981 v New Yorku a již nyní má na svém kontě úctyhodný počet filmů. Její styl je neméně úctyhodný. Sienna miluje ležérní styl oblékání, kombinuje nekombinovatelné a díky tomu vypadá vždy lehce bohémsky.

Zkrátka co se týče vymýšlení neotřelých módních kombinací je Sienna nepřekonatelná. Vždy vypadá svěže, upraveně a žensky.

Pokud se chcete inspirovat jejím uvolněným stylem, určitě si po jejím vzoru do šatníku pořiďte následující kousky: vysoké kozačky, ať už na podpatku nebo s rovnou podrážkou, do nich noste zastrkané úzké džíny (světle modré nebo i bílé) či legíny, přidejte pruhované námořnické tričko (v kombinaci bílá a červená, tmavomodrá nebo černá). Nezapomeňte na velkou kabelu a sluneční brýle.
Sienna je charakteristická svou typicky britskou módou, kterou propaguje i Kate Moss. Často se modely Sienny podobají právě modelům Kate. Stejně jako Kate nosí Sienna vojenská sáčka a úzké kalhoty, válenky a velké tašky, brýle inspirované piloty a šálky. Kate také nejednou Siennu osočila z kopírování jejích modelů. I tak je Sienna vyhledávanou reklamní tváří. Momentálně ji můžete vidět v reklamách španělské značky Pepe Jeans. Pepe Jeans to jsou hlavně trendy džíny a oblečení pro mladé.

A jak se Sienna obléká na večer? Má ráda černou a tak je mnoho jejích večerních outfitů právě v této barvě. Černá barva je jednoduchá a tak Sienna v kombinaci s ní volé zajímavé střihy oblečení a netradiční zpracování. Oblíbené má také pestrobarevné šaty v hippie a retro stylu. Přes den si ráda obleče nejrůznější vestičky, často ji na fotografiích můžete vidět v hnědé semišové s kožešinovými lemy. Pouští se i do pánského stylu, z kterého si s oblibou vypůjčuje pokrývky hlavy a její milované vesty. Neváhá nosit i obyčejné tílko, které pozvedne stylovými doplňky. Budete- li k módě přistupovat jako Sienna, budete in.

Charlize Theron

15. dubna 2007 v 11:31

CHARLIZE THERON


Charlize Theron vyrůstala v Jihoafrické republice a již odmalička se věnovala baletu. K herectví se dostala vlastně náhodou. Když se jednou v bance hádala s úředníkem, který ji nechtěl proplatit šek, všiml si jí hledač talentů a herecká kariéra Charlize mohla začít.

V současné době již má za sebou pestrou řádku filmů, např. snímky Ďáblův advokát, Velký Joe, Zrůda, Loupež po italsku a mnoho dalších. Tato půvabná blondýnka má však další cennou přednost, kromě hereckého talentu také smysl pro vkus a módu.

Jako téměř každá herečka si potrpí na luxus. Ve volném čase, když zrovna nestojí před kamerami a nenatáčí, můžeme nejlépe pozorovat její osobní styl. Nejčastěji bychom ji mohli vidět v pohodlném oblečení. Miluje jemné materiály a často volí kousky z lehkých tkanin, jako třeba hedvábí. Na jednom večírku holywoodské smetánky zapůsobila růžovým hedvábným topem s krajkami a stala se jednou z nejobletovanějších žen večera.
Co se týče barev, uvidíme ji téměř v jakékoli. Často nosí pastelové jarní tóny, které podtrhávají vizáž nevinného anděla. Ale stejně jako Cameron Diaz má v sobě toho skrytého ďábla a potom tato herečka šokuje sexy odhalujícími černými přiléhavými minišatičkami, které více odhalují než skrývají. Ale takový je již svět showbusinessu a kdo se chce udržet na vrcholu, občas musí porušit i své zásady.

Charlize je také proslulá večerními toaletami, které obléká vždy při vhodné slavnostní události. Dlouhé róby s vlečkou, hluboký výstřih a elegance, to je Charlize Theron. Na předávání prestižních filmových cen, Oskarů, ale překvapila i své skalní příznivce.

Nikoli šokující vizáží, ale spíše změnou dosavadního stylu. Místo lesklého saténu byly její šaty z ručně pleteného materiálu v kombinaci se třpytícími se rukávy. Ačkoli nezklamala dráždivým výstřihem, zcela zakryté ruce dodávaly šatům velmi zajímavý celkový dojem.

Největším překvapením celého modelu však byly barvy. Kromě dominantní vínové se opakovala ještě oranžová a červená. Byla to odvaha obléci takové šaty, zvláště v roce, kdy je vévodící barvou červených koberců zlatá. Ale Charlize vynikla. Nestala se tuctovou a je tedy jasné, že to nebyl krok vedle.
Z bot preferuje subtilní střevíčky na co nejvyšším podpatku. V mohutných botách ji téměř nezahlédneme. A nutnou součástí outfitu jsou pochopitelně i dokonale upravené vlasy a make-up. Charlize si svou blond hřívu opravdu hýčká a nechá ji opečovávat pouze v nejkvalitnějších salonech. A není divu, vlasy jsou její neodolatelnou předností.

Co nás na Charlie na první pohled zaujme, jsou její podmanivé oči, které ještě více zvýrazňuje tmavou řasenkou. Oblíbeným líčením jsou pro ni tzv. kočičí oči.To znamená, že celé oko obtáhne černou linkou, nejlépe tekutou, a vytvoří tak neodolatelný uhrančivý pohled.

Charlize Theron je neoddiskutovatelně jednou z hereček, která má většinu své kariéry ještě před sebou. Již nyní však dokazuje, že v módě je jedničkou už teď.

Taťána Kuchařová

15. dubna 2007 v 11:16

Šatník celebrit: Taťána Kuchařová

Že ,missky' nedají bez podpatků a šatů ani ránu? Miss ČR a miss World Táňa Kuchařová občas natáhne i odrbané džíny!
"Jsem určtě spíš kalhotový typ, moc sukní a šatů nemám, těch si užiju na přehlídkách až až. Ráda se strojím elegantně, ale zároveň pohodlně a ležérně.

Samozřejmě záleží na tom, kam se chystám - do školy natáhnu rifle, triko a sáčko, na diskotéku si klidně obleču něco odvážnějšího. Myslím, že neexistuje oblečení, které bych si na sebe nikdy nevzala - už kvůli mojí profesi. Ale v civilním životě nemám ráda moc extravagantní věci, protože bych se pořád musela hlídat, jestli všechno sedí tam, kde má, a nedokázala bych se uvolnit. Mezi moje nejoblíbenější barvy patří černá, bílá a červená.

Na doplňky si moc nepotrpím, když už, tak stříbro nebo bílé zlato. Soutěž Miss ČR dost obohatila můj šatník, můžu si teď dovolit nakoupit víc věcí a taky díky přehlídkám vím, co frčí.

Nakupování je moje hobby, i když většinou moc nestíhám... Nejlepší místo na nákupy? Paříž!"

Fashion faux pas: "Jediné, co by se dalo považovat za trapas, bylo, když mě zkritizovala 'módní policie' v jednom časopise... Ale nic si z toho nedělám, oblékám se kvůli sobě, abych se cítila dobře, ne kvůli okolí. "

Taštičky
"Na kabelky nijak zvlášť netrpím, ale nastřádala jsem jich dost. Horší je to s topama, těm jen tak neodolám."

Botičky
"Přiznám se, že hrozně ráda nosím podpatky, cítím se v nich dobře. Bohužel, v Praze nebo ve větších městech je problém se v nich pohybovat. Běžně se stává, že mi zůstane podpatek mezi dlažebníma kostkama a musím domů dopajdat bez něj."

Nikol Štíbrová

15. dubna 2007 v 11:11

Ve stylu Nikol Štíbrové

"Ve všední dny jsou pro mě určitě nejpohodlnější džíny, tričko a kecky. Na vysokých podpatcích absolutně neumím chodit! Mám ráda, když má oblečení nějaký nápad, ale nic přehnaného - nechci na sebe strhávat pozornost. Většinou přes sebe hodím nějaké sáčko, občas mikinu. Když jdu na mejdan, vyrážím v tom, co mi postava dovolí a o čem si myslím, že si můžu dovolit.

Hlavně, když se v tom cítím dobře. Ale módní trendy se snažím aspoň trochu sledovat. Taky záleží na tom, na jaký typ akce zrovna jdu. Mám docela dost večerních šatů, kvůli těm společenštějším akcím, ale některé z nich jsou možná ještě z dob tanečních... Moc se necítím v zářivých neonových barvičkách, jako je růžová, zelená... a taky mě nechytá punkové oblečení, ani sportovní styl - to nejsem já.
Ne, že bych se v tom vyloženě necítíla, ale nikdo by mi to nevěřil. Poslední dobou jsem si hodně oblíbila hnědou barvu v kombinaci
se zlatou, ale dost to střídám. Musím přiznat, že nakupování mě hrozně baví, ale bohužel většina mých kamarádek lítání po obchodech nesnáší, takže to musím absolvovat sama,
což pro změnu nesnáším já.

Když už se do toho pustím, jsem schopná rozfofrovat všechny peníze, co mám. Blíží se zima, takže se začnu obalovat vrstvami. Nedělám machry a nenosím krátké bundičky. Zdraví mám jenom jedno a nechci ho riskovat."

Doplňky

"Co mi padne do oka, si většinou koupím - to je moje nemoc! Nosím hodně čepice, hlavně v zimě, a potrpím si na pásky. Nejedu v jednom stylu, mám ráda rozmanitost."


Dominika Kadlčková

15. dubna 2007 v 11:06

Šatník celebrit: Dominika Kadlčková

"Do školy chodím oblečená normálně, ne moc výrazně, abych na sebe zbytečně neupozorňovala. Ale nesmí mi chybět velká taška, kde mám spoustu, většinou nepotřebných, věcí. Zato když jdu pařit, tak se musím pořádně vymódit. Snažím se, aby moje oblečení nebyla nuda, ale štve mě, že tady v Čechách lidi máloco snesou. Jakmile si vezmu něco trošku extravagantního, už si na mě ukazujou..." Šestnáctiletá Dominika na párty bezpodmínečně vyráží v botech na podpatku, džínách a tílku.

"Nemusí mít zrovna výstřih, ale mám ráda střihy, které udělají aspoň nějaké tvary." K tomu výrazný pásek a navrch sáčko nebo koženou bundu. "Když už vypadám jako barbína, tak občas musím trochu přitvrdit :-). Jsem dost extrémní případ, co se týče módy, takže buďto jdu oblečená moc elegantně, nebo příliš drsně. Sportovně-elegantní styl taky můžu, i když je pro mě trochu těžké hadříky zkombinovat. Co fakt nemusím, jsou dlouhé sukně, tuniky nebo gipsy styl. Přijde mi to moc romantické. Stačí, že jsem blondýna, nemusím na to ještě víc upozorňovat."

Nikdy by na sebe nevzala růžovou barvu, jinak jakoukoliv. Nejvíc ulítává na hnědých a zlatých barvičkách. "Nakupuju hrozně ráda, léčím si tak depky. Pak se ale stává, že mám ve skříni spoustu věcí i s visačkami, které na sebe asi nikdy nevezmu."

Fashion faux pas:"Strojím se tak, jak se mi líbí, a pokud to někomu nevyhovuje, je to jeho problém, ne můj. Takže možná díky tomuhle přístupu nikdy žádné fashion faux pas ani mít nebudu."

Taštičky

"Na kabelky mám úchylku, ale nosím skoro pořád jen jednu jedinou - říkám jí Bejbina :-). Nemám moc ráda batohy, takže učení většinou nosím ve veliký tašce přes rameno."

Boty & pásky

"Řeším opačný problém, než většina holek - neumím chodit v teniskách. Ne, že by se mi nelíbily, ale prostě mi to nejde. Taky mám slabost pro pásky. Jednou jsem si jich koupila 5 najednou!"